TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Helloween ukazujú prácu na nadchádzajúcom albume

Skupina HELLOWEEN hlási veľké novinky o ich novom, zatiaľ bezmennom albume. Aktuálne sa členovia zavreli v H.O.M.E. Studios v Hamburgu, kde sa ich cesta začala v roku 1984. Začali pracovať na novom materiáli a vyzerá to tak, že sa vracajú ku koreňom nielen miestom písania albumu, ale aj zvukom. Nahrávať totiž budú na rovnakej analógovej konzole, na ktorej vznikli diela, ako Master Of The Rings, Time Of The Oath a Better Than Raw. Takisto bude použitý aj originálny bubenícky set, ktorý používal pôvodný bubeník kapely Ingo Schwichtenberg na nahrávaní albumov Keeper Of The Seven Keys Part 1 2.

Podľa producentov Charlieho BauefreindaDennisa Warda je nový materiál mimoriadne kvalitný a sú z neho nadšení. Na albume sa objaví spevák Michael Kiske a gitarista Kai Hanse. Celosvetové turné Pumpkins United v rokoch 2017 až 2019 kapelu zblížilo ľudsky aj muzikantsky. Nálada tak v klube „tekvíc“ panuje výborná, stačí už len počkať na prvé ochutnávky v podobe singlov a následne aj celý album.

Posledné koncertné turné znamenalo aj návrat Kiskeho, ktorý s kapelou hral prvýkrát od roku 1993. Hansen, ktorý od skupiny odišiel v roku 1988, sa opäť začal objavovať na živých vystúpeniach na viacerých udalostiach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *