TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Francúzsky Hellfest má problémy s poisťovňou a pre rok 2020 je zrušený

Download Festival v Anglicku, Copenhell v Dánsku, Nova Rock v Rakúsku a teraz už aj francúzsky Hellfest. Všetky podujatia majú spoločnú jednu nepríjemnú správu – pre rok 2020 sú zrušené. Posledný menovaný má situáciu ešte o to ťažšiu, že sa na usporiadateľov doslova vykašľala aj poisťovňa, ktorá mala v prípade komplikácií hradiť spôsobené škody. Tak sa, zrejme, nestane a usporiadatelia jedného z najlepších rockovo-metalových festivalov v Európe nemajú pre poisťovaciu spoločnosť Albingia pekné slová.

Vo verejnom prehlásení vyjadril Hellfest stručné a jasné „Fuck You“ a momentálne je dátum presunutý na 18.-20. jún budúceho roku. Po 15 rokoch sa tak stane vôbec po prvýkrát, kedy sa festival neuskutoční. Majitelia lístkov si ich môžu nechať ako vstupenku na budúci rok, prípadne ich vrátiť v mieste predaja. Kontrakt so spoločnosťou Albingia mal vykompenzovať sumu 191 000 amerických dolárov. Napriek klauzule, ktorá sa podľa zmluvy má údajne vzťahovať na Hellfest v prípade pandémie, Albingia tvrdí, že koronavírus nie je typ pandémie, na ktorú sa politika Hellfestu vzťahuje.

Celé vyjadrenie festivalu: „Samozrejme, že s rozhodnutím nesúhlasíme. Pre poisťovňu ALBINGIA je solidarita cudzí pojem. Nevadí im riziko, že svojich poistencov vystavujú ekonomickým ťažkostiam. Ich dôvody sú jednoduché, poberať príspevky za poistenie v prípade zrušenia: ÁNO; odškodniť nás: NIKDY. Čo je za tým? Hranie sa so slovíčkami a interpretáciami na začatie súdneho konania, ktoré potrvá niekoľko rokov. Medzitým si spoločnosť ponechá peniaze, ktoré by sme mali dostať my. Toto je dôvod, prečo chceme objasniť tieto hanebné praktiky v časoch, ako je tento. Hlavným záujmom poisťovne by mala byť solidarita a dodržiavanie záväzkov. V skratke, zatiaľ čo čakáme na tento dlhý proces, sa nám núkajú len dve slová k tejto spoločnosti pre špecializované audiovizuálne podujatia: FUCK YOU!“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *