TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Dirk Verbeuren za bicími so skladbou The Conjuring

MEGADETH je v posledných dňoch pomerne prepieraným metalovým menom vo webových magazínoch. Dozvedeli sme sa, že Dave Mustaine začal nahrávanie vokálov na nadchádzajúci album, že to bude album tvrdý a najnovšie máme k dispozícii aj bubenícke prevedenie skladby The Conjuring. Pôvodne z albumu Peace Sells… But Who’s Buying? z roku 1986 bola dlho prehliadaná na živých vystúpeniach. Od roku 2001 sa nehrala až do roku 2018, kedy ju kapela predviedla v Plzni.

Dirk Verbeuren, bubeník kapely, ktorý je za video zodpovedný, tak vnadí na staršiu tvorbu, ktorú sa kapela bude snažiť miestami napodobniť aj na novom albume. Ak vás niekedy zaujímalo, prečo práve tento song nebol dlhé roky hraný, odpoveď sa ukrývala pod Mustainovým objavením viery.

Skladba totiž bola inšpirovaná čiernou mágiou, ktorú ako tínedžer praktizoval a ovplyvnila jeho život na mnoho rokov potom. V rozhovore z roku 2016 sa ale vyjadril, že prehodnotil svoje rozhodnutie o tom, že už nikdy nebude hrať The Conjuring a povedal, že mu nebude robiť problém pieseň znova hrať naživo, keďže tým nikomu neublíži. Zároveň dodal, že ide o výbornú skladbu, ktorá si zaslúži, aby ju hrali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *