TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

David Gilmour má novú skladbu

Oficiálny hudobný videoklip na skladbu “Yes, I Have Ghosts” odprezentoval legendárny spevák a gitarista David Gilmour. Je to jeho prvý nový materiál po piatich rokoch skladateľskej hybernácie a k napísaniu tejto kompozície ho inšpirovala nová novela “A Theatre For Dreamers” od jeho životnej partnerky, žurnalistky a spisovateľky Polly Samsonovej. V skladbe zaznie aj vokál a harfa ich spoločnej dcéry Romany.

“Áno pracoval som na “Yes, I Have Ghosts”, hovorí Gilmour: “A práve vtedy, keď som mal dohodnutú session s doprovodnými vokalistami, sme išli do karantény. Session bola zrušená a ukázalo sa, že to bolo to najlepšie, čo sa mohlo stať, lebo hlas Romany sa dokonalo snúbi s mojím vokálom a jej harfa dodala skladbe úplne iný rozmer.”

Skladba bola predtým k dipozícii len ako súčasť audioknihy danej novely, ktorú otextovala Polly Samson. Ona o tom hovorí: “Spolupracovali sme s Davidom, ako mnohokrát predtým na skladbách pre PINK FLOYD a jeho sólové albumy, kde sme spojili svet literatúry a hudby pre lepší zážitok. A to sa nám aj tentokrát podarilo.”

Dej novely “A Theatre For Dreamers” sa odohráva na idylickom gréckom ostrove Hydra v roku 1960 a zachytáva hmlisté dni preslávené bohémskou komunitou básnikov, maliarov a hudobníkov, včítane 25-ročného Leonarda Cohena.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *