TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Dark Angel sa pokúšajú o skladanie dlhoočakávaného albumu

Americké thrashové legendy DARK ANGELS pracujú na novom materiáli. Tento oznam by nebol až tak zaujímavý, pokiaľ by nešlo o ich comeback. Veď kapela vydala svoj posledný album Time Does Not Heal v roku 1991! Už začiatkom roku 2019 sa vravelo o piatich až šiestich skladbách, ktoré mala skupina pripravené. Z vydania nového albumu ale nakoniec vzišlo, resp. sa posunul dátum na rok 2020, aby sa čakanie fanúšikov ešte o čosi natiahlo. Aktuálne informácie hovoria o roku 2021 ako o čase, kedy „Temní Anjeli“ prinesú ďalšiu porciu ich thrashu.

Od roku 2013, kedy sa kapela dala znovu dokopy, je v zložení Gene Hoglan, Eric Meyer, Jim Durkin, Ron Rinehart a Michael Gonzalez. K procesu skladania novej hudby sa vyjadril sám Hoglan: „Pokúšame sa písať ďalší DARK ANGEL album. Mimo hudobného biznisu sa udialo mnoho vecí, ktoré zobrali kopec času a kreativity… Čas, ktorý som mal vyhradený na domovinu a písanie nového materiálu pre DA, som musel stráviť riešením iných záležitostí mimo hudby. To proste odnieslo všetku moju kreativitu.“

Hoglan sa ďalej rozhovoril aj o tom, ako sa mu dobre skladá s Jimom Durkinom, keď sú spolu v jednej miestnosti, aj o tom, že si Jim vybudoval skvelú kariéru. Od prvotného odchodu Jima Durkina z kapely ubehlo už 31 rokov.

https://youtube.com/watch?v=chV95J2WrRU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *