TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Cocotte Minute majú nový klip k skladbe Vlčí Hrad

České metalové zoskupenie COCOTTE MINUTE servíruje nový luxusný klip k skladbe Vlčí Hrad. Surový album, presnejšie EP-čko „Veď mě!“ z roku 2018, stále nepovedal svoje posledné slovo a kapela si patrične užíva úspech, ktorý dosiahla na poli recenzentov aj fanúšikov. Pokračovanie predošlého a prelomového albumu !Rituál, kmen a srdce a kmen! sa nesie v podobnom hudobnom duchu. Sympatické je aj to, že spevák kapely Zeller diktuje svoje pocity a myšlienky v češtine.

Skladbu zložila osvedčená dvojica Martin ZellerCzendál (gitarista): „Vlčí hrad je jedna z najsilnejších skladieb z Veď mě! a fanúšikovia si klip dosť žiadali“, hovorí Czendál. O skladbe samotnej aj Zeller: „Každý máme v sebe kus vlka a on chce von. A ak sú niekde vlci, je jasné, že bez Karkulky a temného lesa by to nebola tá správna párty. Snáď len toľko, že tá naša Karkulka je nejaká divná.“

Ku klipu sa vyjadril aj jeho režisér a kameraman Jakub Mahdal: „Klip je postavený na príbehu Karkulky blúdiacej temným lesom, v ktorom vyčíňa vrah. Hneď v prvej chvíľke som vedel, že okrem vraždiaceho vlka musí byť v lese nevinná Karkulka s kočíčkom a lucernou. Do videoklipu sme obsadili kapelu, ktorá sa snaží utiecť pred zlom, a Zellera sme usadili na trón. Či sa ho niekomu podarí zosadiť, dozviete sa v klipe.“ Pomerne šialená zaujímavosť o tvorbe klipu: peniaze na financovanie klipu daroval fanúšik kapele v stokorunáčkach v igelitovej taške.


Použité zdroje:
idnes.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *