TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Bandbond – nová aplikácia združujúca všetok metalový obsah zo sociálnych sietí

Každá kapela, veľká alebo malá, etablovaná alebo začínajúca, sa snaží novinky o jej fungovaní doručiť čo najširšiemu publiku. Algoritmy sociálnych sietí na Instagrame alebo Facebooku ale zariadili, že jednotlivé príspevky sa dostanú len k malému počtu ľudí, ktorí majú stránku „lajknutú“. Presne tento problém si všimol aj klávesák Martin Brändström zo skupiny DARK TRANQUILLITY, ktorý sa spolu s ďalšími ľuďmi zaslúžil o vytvorenie aplikácie Bandbond.

Jej hlavnou náplňou je prinášať používateľom informácie o ich obľúbených kapelách. Po inštalácii si môže každý vybrať zo zoznamu kapely, ktoré sa mu budú zobrazovať v novinkách a už sa tak nestane, že by nejaká informácia zo sociálnych sietí zostala nepovšimnutá. Slovami samotného tvorcu: „Vzťah medzi kapelou a fanúšikmi je unikátny. Bez sponzorovania príspevkov na sociálnych sieťach sa dostanú len k zlomku vašich sledujúcich. Je naozaj zvláštne, že si musíte platiť za to, aby ste boli bližšie k fanúšikom, ktorí dokonca chcú byť sami informovaní.“

Pokiaľ teda zdieľate lásku k metalu, aplikáciu si zamilujete. Momentálne je v nej viac ako 250 kapiel z celého sveta, menovite napríklad JINJER, BEHEMOTH, APOCALYPTICA, ARCH ENEMY, HAMMERFALL, LACUNA COIL, DECAPITATED, MESHUGGAH, BORN OF OSIRIS, KATAKLYSM, SOILWORK, CARNIFEX, AGNOSTIC FRONT, KAMELOT, NAPALM DEATH, ENSIFERUM, ENSIFERUM a ďalšie. Takisto sa dostanete aj k informáciám o koncertoch obľúbených skupín. Aplikácia je zatiaľ čerstvá a pomerne nová, takže funkcie budú pribúdať postupne. Všetko ale pôjde tak, ako si budú želať používatelia v spolupráci s kapelami.

Aplikáciu si stiahnete na tomto odkaze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *