TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

AC/DC si dávajú panáky v temnote. Vypočujte si ich prvý singel z nového albumu

Tak už naozaj. AC/DC sú späť s novou skladbou Shot In The Dark! Pár dní dozadu sme písali o pár sekundovej ochutnávke novej piesne a teraz ju už máme vonku celú. Bude jednou z 12 skladieb na albume Power Up, ktorý vyjde 13. novembra.

Angus Young o piesni Power Up aj albume: „Mal som množstvo materiálu a náš manažment sa zaujímal, či nerozmýšľame o novom albume. Skontaktoval som sa teda s ostatnými a zistil som, či sme všetci na jednej lodi. Power Up je poctou môjmu bratovi Malcolmovi. Myslím, že by bol na nás pyšný za to, čo sme pre neho urobili. Dokonca aj názov albumu ho v podstate vystihuje. Keď hral na gitare, znelo to, akoby hrali dvaja ľudia.“

Zaujíma vás, o čom je vlastne samotná pieseň? Podľa Angusových vlastných slov ide o pitie panákov počas noci, ktoré tak všetci obľubujú. Pekná slovná hračka, nemyslíte?

Naposledy sme od kapely počuli novú hudbu v roku 2014 s ich albumom Rock Or Bust. V roku 2020 sa na albume objavia Brian Johnson (spev), Phil Rudd (bicie), Cliff Williams (basa), Angus Young (gitara) a Stevie Young (gitara). Austrálski hard rockeri majú na svojom konte doposiaľ 18 albumov.

Power Up track list:

01. Realize
02. Rejection
03. Shot In The Dark
04. Through The Mists Of Time
05. Kick You When You’re Down
06. Witch’s Spell
07. Demon Fire
08. Wild Reputation
09. No Man’s Land
10. Systems Down
11. Money Shot
12. Code Red

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *