TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Volbeat pracujú na novej muzike

Basák kapely VOLBEAT, Kaspar Boye Larsen, sa v nedávnom rozhovore pre Cutter’s Rockcast rozpovedal o viacerých veciach, ktoré ovplyvňujú jeho momentálny životný štýl. Jednou z nich bola aj zmienka o novinkách, ktoré VOLBEAT chystá. Keďže sa v Dánsku, odkiaľ pochádza a kde aj aktuálne žije, pomaly uvoľňujú opatrenia proti šíreniu vírusu, má aj viac času byť kreatívny.

„Mali sme byť na cestách po Amerike. To sa ale nedeje. Veľmi ma to naštvalo. Čo ale môžeme robiť, je písanie novej muziky, a to aj presne robíme. Je to vlastne jediná vec, ktorú môžeme robiť. Myslím, že každá kapela píše novú hudbu. Budúci rok bude neskutočne plodný na nové albumy, možno už koniec tohto roka.“ Podľa Kaspara sa „všetok strach a úzkosť z neistej budúcnosti“ pretavil do inšpirácie na ďalší album. „Myslím si, že nasledujúci album VOLBEATu bude podstatne inakší, než predošlé dve alebo tri nahrávky. Je mimoriadne rýchly.“

Posledným albumom kapely je Rewind, Replay, Rebound z augusta minulého roku. Produkoval ho Jacob Hansen a zároveň išlo o prvý album, na ktorom hral Kaspar Boye Larsen na base.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *