TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Týždeň v minulosti – 21. september – 27. september

Ak ste niekedy rozmýšľali, čo sa stalo v tento týždeň, ale o pár rokov či desaťročí dozadu, máme pre vás niekoľko historických medzníkov na hudobnej scéne.

 

21. september

1968 – Deep Purple a ich debutová skladba Hush sa dostali v americkom singlovom rebríčku na 4. miesto.

1991 – Status Quo sa dostali do Guinessovej knihy rekordov, keď odohrali 4 koncerty za 12 hodín.

22. september

1992 – Def Leppard museli zrušiť dva koncerty v USA, keď bol ich nákladiak s nástrojmi nájdený opustený, pretože ich vodič sa išiel pokúsiť vykradnúť obchod.

2005 – Jimmy Page sa stal čestným občanom mesta Rio de Janeiro za jeho prácu s deťmi na ulici. V roku 1998 tam otvoril Casa Jimmy (Jimmyho dom), ktorý podporoval viac ako 300 detí.

 

23. september

1970 – Mick Jagger po koncerte v Paríži prvýkrát stretol Biancu Macias, ktorá sa neskôr stala jeho ženou.

2004 – Corey Taylor zo Slipknotu vydal vyhlásenie, že naozaj nie je mŕtvy, aby vyvrátil fámy, ktoré sa začali šíriť. Údajnou príčinou smrti bolo najskôr predávkovanie drogami, potom sa to zmenilo na fatálnu autonehodu.

 

24. september

1962 – Elvis Presley dostal pozvanie na Performance Royal Variety, ktorej sa zúčastňujú členovia kráľovskej rodiny. Jeho manažér Tom Parker to zdvorilo odmietol odvolávajúc sa na pracovné záväzky. Pravým dôvodom zrušenia však bolo to, že Parker bol v USA ilegálny holandský imigrant a bál sa, že keď opustí krajinu, už sa do nej nebude môcť vrátiť.

1966 – Jimi Hendrix priletel so svojím manažérom z New Yorku do Londýna. Aby mal ako zaplatiť účet za newyorkský hotel, predal všetky veci, čo pri sebe mal, ostalo mu len to, v čom bol oblečený. Prvé, čo po príchode do Londýna urobil – legálne si zmenil meno z James na Jimi.

1991 – V Amerike bol vydaný najznámejší album Nirvany, Nevermind.

 

25. september

1980 – Zomrel bubeník Led Zeppelin, John Bonham. Mŕtveho ho našli v dome Jimmyho Pagea. Vypil obrovské množstvo vodky a zadusil sa vlastnými zvratkami.

1990 – Dave Grohl sa zúčastnil konkurzu do Nirvany a hneď bol prijatý na miesto bubeníka.

1992 – 20 ľudí bolo zatknutých a dvaja dobodaní na koncerte Ozzyho Osbournea v Oklahoma City. Za problémy, ktoré vznikli, mohol vraj alkohol, ktorý sa na koncerte predával.

2000 – Ozzy Osbourne oficiálne požiadal o stiahnutie nominácie Black Sabbath do Rock n‘ rollovej Siene slávy, pretože sa mu to zdalo nezmyselné. „Black Sabbath nikdy neboli miláčikmi médií. Sme kapelou ľudí a to nám vyhovuje,“ znelo jeho zdôvodnenie.

Týždeň v minulosti - 21. september – 27. september

26. september

1965 – The Who boli na konci európskeho turné, keď hrali v Dánsku dva koncerty za jednu noc. Všetci štyria členovia kapely sa pohádali. Skončilo to tak, že Roger Daltry vykopol z kapely Keitha Moona a zvyšní dvaja členovia zase vyhodili jeho.

1969 – The Beatles vydali album Abbey Road.

1981 – Bruce Dickinson sa pridal k Iron Maiden.

 

27. september

1986 – Cliff Burton, basgitarista Metallicy, neprežil haváriu autobusu.

2008 – Po dvoch rokoch v kóme umrel Bryan Morrison, manažér Pink Floyd.

 

Viac o albume Nevermind, Abbey Road, ale aj smrti Cliffa Burtona si môžete prečítať tu.

Týždeň v minulosti - 21. september – 27. september

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *