TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Týždeň v minulosti – 12. október – 18. október

Ak ste niekedy rozmýšľali, čo sa stalo v tento týždeň, ale o pár rokov či desaťročí dozadu, máme pre vás niekoľko historických medzníkov na hudobnej scéne.

 

12. október

1969 – Do rádia WKNR niekto zavolal a povedal, že keď si pustíte Strawberry Fields Forever od The Beatles odzadu, budete tam počuť, ako John Lennon povie: „I buried Paul.“ (Pochoval som Paula.) To odštartovalo klebetu, že Paul McCartney je mŕtvy.

1975 – Rod Stewart a The Faces odohrali svoje posledné vystúpenie. Stalo sa tak v Long Islande.

1978 – Sid Vicious zavolal polícii, že v hoteli v New Yorku niekto dobodal jeho priateľku Nancy Spungen. Sid bol zatknutý a obvinený z vraždy. Dodnes sa presne nevie, čo sa v tej hotelovej izbe stalo.

https://youtube.com/watch?v=_7G5NNYCPKY

13. október

1965 – The Who nahrali ich najznámejší hit My Generation. Roger Daltrey tvrdil, že text koktal, aby sedel do hudby. BBC najskôr odmietala pesničku hrať, aby neurazila ľudí, ktorí sa naozaj zajakávajú.

1970 – Popol Janis Joplin bol rozptýlený po Stinson Beach v Marin County.     

2002 – Kapela Muse začala podnikať určité právne kroky proti Celine Dion po tom, čo ohlásila, že jej nadchádzajúca šou v Las Vegas sa bude volať Muse. Spevák Matt Bellamy sa vyjadril, že nechce, aby si niekto myslel, že sú jej sprievodná kapela.

https://youtube.com/watch?v=594WLzzb3JI

14. október

1957 – Elvis Presley vydal Jailhouse Rock. Videoklip k tomuto singlu mnohí historici považujú za prvé rockové video.

1988 – Def Leppard sa stali prvými rockermi v histórii, ktorí predali 7 miliónov kópií dvoch po sebe vydaných albumov. Boli to albumy Pyromania a Hysteria.

15. október

1965 – Jimi Hendrix podpísal svoju prvú nahrávaciu zmluvu v Británii, podľa ktorej mal dostať 1 dolár a 1% zo zisku všetkých jeho nahrávok.

1996 – Bubeník Tommy Lee z Motley Crue bol odsúdený na 4 mesiace väzenia za to, že napadol fotografa, ktorý sa ho pri jednom klube snažil odfotiť aj s jeho manželkou Pamelou Anderson.

 

16. október

2001 – Dvaja členovia ochranky boli vyhodení, pretože nechceli pustiť Boba Dylana na jeho vlastný koncert. Nemal označenie na povolený vstup do zákulisia.

2006 – Zavreli legendárny punkový klub CBGB, v ktorom objavili napríklad Patti Smith či The Ramones.   

 

17. október

1973 – Na belgický koncert The Rolling Stones neprišiel Bobby Keys, ktorý sa objavil na niekoľkých ich albumoch. Kvôli tomu mu Mick Jagger zakázal s nimi vystupovať až do roku 1989. Podľa legendy Bobby neprišiel preto, že si v hoteli naplnil vaňu šampanským Dom Perignon a väčšinu z toho vypil.

1995 – Noel Gallagher povedal pre časopis The Observer, že si želá, aby Damon Albarn a Alex Cox z Blur umreli na AIDS. Neskôr to odvolal.

 

18. október

1966 – The Jimi Hendix Experience odohrali svoj prvý koncert ako kapela, keď predskakovali Johnnymu Hallydayovi vo Francúzsku.

1989 – Guns N‘ Roses otvárali pre The Rolling Stones, keď Axl vyhlásil, že to bude posledný koncert kapely, ak sa jej členovia nedajú dokopy, čím narážal na ich závislosť na heroíne.

2005 – Fotka nahého Johna Lennona s Yoko Ono bola vybraná ako najlepšia titulná fotka amerických magazínov posledných 40 rokov. 

Týždeň v minulosti - 12. október – 18. október

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *