TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Trivium vydávajú tretí singel Amongst The Shadows & The Stones

Kapele TRIVIUM čoskoro vyjde už 9. štúdiový album s názvom What The Dead Men Say. Kým sa tak 24. apríla stane, môžeme sa tešiť z tretieho singlu Amongst The Shadows & The Stones. Ide zatiaľ o najtvrdšiu skladbu z doposiaľ zverejnených, najpriamočiarejšiu a ako jediná zatiaľ nemá svoj vlastný videoklip.

Prvým singlom bol Catastrophist, druhým titulná skladba albumu What The Dead Men Say, ktorej video sa už nakrúcalo v sprísnených podmienkach kvôli COVID-19. „Inšpiráciu som načerpal, keď som si prehliadal historický web o vojne a pridali príspevok o vojakovi, ktorý navštívil hroby svojich padlých spolubojovníkov, čo opísal ako chodenie ‘medzi tieňmi a kameňmi’ (Amongst The Shadows & The Stones),“ hovorí gitarista Corey Beaulieu.

„Prvá vec, s ktorou som prišiel, bola ‘The ghosts of war will haunt my bones, amongst the shadows and the stones,’ čo následne slúžilo ako inšpirácia pre celý song. Textovo sa to ale zmenilo a vzniklo niečo úplne iné, keď sme sa ponorili hlbšie do skladania. Počiatočnou iskierkou však bolo to. Amongst The Shadows & The Stones zachytáva všetky elementy tvrdšieho materiálu, ktorý sme ako TRIVIUM zložili naprieč celou našou diskografiou.“

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *