TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Rock v reklamách – 10. časť

Začínate čítať desiatu časť seriálu Rock v reklamách, a to znamená jediné – jeho koniec. Aby vám nebolo veľmi smutno, posledná časť bude špeciálna. Nezameria sa na rockové pesničky ako „podmaz“ reklám, ale na rockové hviezdy hrajúce v nich. A ani im k tomu nehrá ich vlastná hudba, ako to bolo v 7. časti. Tak hor sa do čítania, čaká na vás posledných pár kúskov.

1. Kurt Cobain, John Lennon, Elvis Presley a iní v reklame na radler

Hovoríte si, že mŕtvi už nemôžu hrať v reklame a na zombíkov neveríte? Ale môžu, ak vlastne nezomreli, len v pokoji dožívajú na ostrove kdesi v strede oceánu všetci pokope aj so slávnymi hercami a popíjajú nemecké radlery. Potvrdzuje nám táto reklama rôzne konšpiračné teórie alebo sú to len herci a my všetci môžeme o takomto ostrove stále žijúcich legiend len snívať?

2. James Hetfield (Metallica) v reklame na obchod s gitarami

James si tak sedí v Guitar Center, hrá na gitare, rozpráva o svojich gitarových začiatkoch, natáčajú príbeh o Metallice. Hovorí aj o tom, aký bol hanblivý. „Hudba bola hlas, ktorý som nemal,“ povedal. Z celého sedenia je 13 minútový záznam dostupný na Youtube. Neskôr chlapíci z Guitar Center zavolali Jamesovi, či by mohli z toho urobiť 30 sekundový strih na reklamu, že sa im to perfektne hodí do kampane. A vzniklo toto.

3. Ringo Starr (Beatles) v reklame na pizzu

Daj si pizzu. Odporúča „ex-chrobák“ Ringo. Ani The Monkees neprotestujú. Okrem toho by to mala byť paródia na túžbu po opätovnom spojení Beatles.

4. Johnny Rotten (Sex Pistols) v reklame na maslo

Pozrite si nejaké live video Sex Pistols z časov ich najväčšieho rozkvetu. A hneď za tým si pustite túto britskú reklamu na maslo. To je rozdiel, čo? Sid Vicious sa Rottenovi niekde zo záhrobia dobre smeje.

5. Slash v reklame na auto

Skúšali ste si už zapojiť elektrickú gitaru do auta? Lebo vraj to tak robí Slash. Však aj auto má repárky a Volkswagen má asi lepší zvuk ako Marshall. Tak utekajte hneď kúpiť aspoň tých 6 áut a postavte ich na dvor, nech to má grády. Hádam nebudete horší ako Slash. Aj susedia sa budú tešiť.

Poznáš Slash Army Slovakia? Už si členom? Klikni a pridaj sa.

Bonus

Ako poslednú a bonusovú reklamu si pozrite jednu z hudobnej televízie VH1. Reklamu o tom, že každá rocková hviezda má svoj antirockový protiklad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *