TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Nový klip od TRANSATLANTIC

TRANSATLANTIC pripravili videoklip na svoju novú kompozíciu The World We Used To Know pochádzajúcu z ich nového albumu The Absolute Universe: Forevermore (Extended Version).

TRANSATLANTIC — multinárodná progresívno-rockocková supergrupa, v ktorej pôsobia také osobnosti ako spevák/klávesák Neal Morse (SPOCK’S BEARD, THE NEAL MORSE BAND), škopkár Mike Portnoy (SONS OF APOLLO, DREAM THEATER), britský basgitarista Pete Trewavas (MARILLION) a švédsky gitarista Roine Stolt (THE FLOWER KINGS) — pripravujú na vydanie svoj piaty štúdiový album, ktorý pod názvom The Absolute Universe vychádza 5. februára budúceho roku cez vydavateľstvo InsideOut Music. Reprezentuje novú hudbu kapely od ich posledného opusu Kaleidoscope z roku 2014. Kapela vytvorila nový album v dvoch unikátnych verziách: The Absolute Universe: The Breath Of Life (Abridged Version) a The Absolute Universe: Forevermore (Extended Version).

Ako vysvetľuje Mike Portnoy: “Máme dve verzie tohoto opusu. K dispozícii je prezentácia na dvoch CD, ktorá je dlhá 90 minút, a jedna len 60 minút. Jedno CD však nie je len upravenou verziou dvojitého CD. Každé z nich obsahuje alternatívne verzie a v niektorých prípadoch aj nové nahrávky. Napísali sme čerstvé texty a v skladbách pre jednodiskovú verziu spievali iní speváci ako pri dvojitej verzii. Niektoré názvy skladieb boli taktiež zmenené, zatiaľ čo iné ostali rovnaké, ale kompozične sa zmenilo to, čo budete počuť. Musíte oceniť, že to, čo sme urobili, je jedinečné. Vylepšili sme skladby, aby sa obidve verzie líšili,” a dodáva, “…skladba “The World We Used To Know” vo videoklipe je v prevedení nášho švédskeho génia Roine Stolta na rozdiel od prvej verzie, kde spieva Neal s prispením mňa a Peteho.”

Pete Trewavas k tomu dodal: “Napísali sme pre jednodiskovú verziu nejakú novú hudbu, naviac existujú rozdiely v nástrojovom obsadení použitom na niektorých skladbách naprieč dvomi nahrávkami”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *