TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Nový album Evanescence: Budeme to my, ale zároveň sa nebojíme experimentovať

Americká skupina EVANESCENCE je blízko k vydaniu v poradí ich piateho štúdiového albumu. Pre Loudwire Nights to potvrdila Amy Lee, speváčka a skladateľka kapely. Pokračovateľ predošlého Synthesis z roku 2017 sa bude uberať cestou, ktorá určite znie ako EVANESCENCE, no zároveň pribudnú aj nové, riskantné prvky.

Amy Lee v rozhovore: „Piesne majú rôzny pôvod a nie sú všetky v rovnakom duchu. Skladanie ide naozaj skvelo a je kombináciou viacerých aspektov. Sme to my na 100%, no zároveň zmysluplne riskujeme – veľmi zmysluplne. Vyjadrujeme tým určitý postoj.“ Pôvodne mali v pláne zložiť pár skladieb a postupne ich vypúšťať von, no teraz majú k dispozícii 4 piesne a asi si počkáme až na vydanie albumu, resp. promovanie prostredníctvom singlov.

Zatiaľ však Amy nemohla prezradiť viac, pokiaľ ide o tému albumu a texty. Zároveň však potvrdila skladanie z novej perspektívy, vzhľadom na okolnosti v jej živote. „Veľa som tvorila rovnako ako v minulosti – vrátila som sa ku koreňom – kedy som vo veciach hľadala zmysel. Všetko to tam je, ale nie vždy je to temné alebo vážne“, dodala.

Skupina je od januára v štúdiu a návrat ku koreňom potvrdzuje aj spolupráca s Nickom Raskulineczom – producentom ich prvého self-titled albumu. Podľa ďalších informácií budú na niektorých skladbách pracovať s iným producentom, ktorý sa postará o dohľad nad „elektronickou, zvláštnou a stredne rýchlou hudbou“. Celý rozhovor si môžete vypočuť nižšie.


Použité zdroje:
loudwire.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *