TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Mongolská senzácia The Hu vydáva výborný dokument o fungovaní kapely aj ich kultúre

Mongolská metalová senzácia THE HU, ktorú asi najvýstižnejšie charakterizuje slovo originalita, vydáva nový dokument. Zobrazuje ich cestu od vzniku až po súčasnosť. Skupina vznikla len v roku 2016 a za štyri roky vydala prvý a zatiaľ posledný debutový album The Gereg. Len nedávno bola táto nahrávka vydaná v deluxe edícii a dokument nesie veľmi výstižný názov THE HU: Road to The Gereg.

Že sú mongolskí hudobníci mimoriadne obľúbení, dokazuje aj fakt, že sa opäť umiestnili na prvom mieste v rebríčku iTunes Rock Album, kde zosadili Boba Dylana. Na novinke je možné počuť šesť bonusových skladieb, medzi ktorými nechýbajú ani akustické verzie hitov Shoog Shoog, Yuve Yuve Yu a Shireg Shireg. Zvyšná trojica piesní ponúka zase staršie single s novými kolaboráciami spevákov: na skladne Yuve Yuve Yu sa objavil Danny Case, pieseň Wolf Totem poctil svojím hlasom Jacoby Shaddix a songu Song Of Women prepožičala hlas Lzzy Hale.

Slovami chvály na adresu kapely nešetrila speváčka Lzzy Hale: „Som nesmierne vďačná kapele THE HU za moje prijatie, prijatie mojich slov aj melódií do skladby. Spočítala by som na prstoch jednej ruky, ako často sa mi stalo, že jeden projekt úplne zmenil chod mňa ako človeka, môjho ducha a obnovil vieru v ľudstvo. Toto bol bezpochyby jeden z takých projektov.“

Dokument zobrazuje nové scény zo zákulisia, rozhovory s členmi kapely aj zábery zo živých vystúpení. Zameraný je aj na vyjadrenia ľudí, ktorí s kapelou pracujú a dostane sa aj na mongolskú kultúru, resp. na tradičné hudobné nástroje, ktoré skupina používa. Viac ako hodinový náhľad do života jednej z najoriginálnejších kapiel súčasnosti si môžete vychutnať vo videu nižšie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *