TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Mark Tremonti využije november na skladanie nového albumu

Mark Tremonti, ktorý aktuálne pôsobí v kapele ALTER BRIDGE, a v minulosti bol základným “riff majstrom” v skupine CREED, začal pracovať na novom albume. Túto informáciu zdelil magazínu Myglobalmic, kde sa rozpovedal o čase počas COVID-19 situácie.

“Môj producent býva tu v Orlande a Myles (Kennedy, spevák) z ALTER BRIDGE tu posledné dva mesiace nahrával jeho sólovku. Pár dní dozadu dokončil nahrávanie, takže je rad na mne, aby som sa zavrel do štúdia a pracoval počas novembra a decembra. Akonáhle to bude hotové, spolu s Mylesom začneme pracovať na novom albume ALTER BRIDGE, zatiaľ čo budeme na turné s našimi sólovými projektmi. Vtedy začneme dávať dokopy nápady.”

Na otázku, ako ďaleko je s nahrávaním svojej TREMONTI sólovky, Mark odpovedal: “Som už poriadne ďaleko. Povedal by som, že mám tak 14 skladieb. Dostanem sa zhruba na 20 songov a potom sa budem rozhodovať, ktoré to dotiahnu až na album. Nie je to o tom, ktoré piesne sú dobré alebo zlé; je to o tom, ktoré budú fungovať a mať dobrý dynamický rozsah.”

Akým smerom sa bude nový materiál TREMONTI uberať vzhľadom na ALTER BRIDGE, Mark odvetil: “Má to ťažšie prvky a zároveň aj náladové, atmosférické veci, tak ako ALTER BRIDGE. Pokiaľ ide o rytmiku, je to úplne mimo ALTER BRIDGE. Rýchlosť, ktorú do TREMONTIHO dávam, nemusí pre AB sedieť. Naše vokály by ani nemohli byť odlišnejšie – Myles je tenor, ja som skoro barytón. To je obrovský rozdiel v tom, ako odlišne tieto dve kapely znejú.”

Zatiaľ posledný album TREMONTI A Dying Machine vyšiel v roku 2018 cez vydavateľstvo Napalm Records. Kapela TREMONTI pozostáva z Marka Tremontiho (vokály/gitara), Erica Friedmana (gitara), Ryana Bennetta (bicie) a Tannera Keegana (basová gitara).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *