TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Kiko Loureiro (Megadeth) vydáva prvú skladbu z jeho nového sólového albumu

Zatiaľ čo kapela MEGADETH usilovne pracuje na svojom 16. albume, jej gitarista Kiko Loureiro pomaly pripravil sólový album s názvom Open Source. V rámci MEGADETHu sa podieľal na poslednom albume Dystopia (ku kapele sa pripojil v roku 2015) a pokiaľ ide o jeho samostatnú tvorbu, je pomerne plodný. Open Source bude jeho piatym albumom a aktuálne z neho zverejnil prvý singel EDM (e-Dependent Mind).

Loureiro hrá v novej piesni na gitaru aj klávesy, ktorého podporujú Felipe Andreoli na basovej gitare a Bruno Valverde za bicími. Predošlý album nahral Kiko v roku 2012, čo je poriadne dlhá doba. O cover albumu sa postaral Gustavo Sazes, ktorý je spätý so skupinami MACHINE HEAD, AMARANTHE alebo ARCH ENEMY.

Loureiro o albume: „Podľa definície je open source softvér, ktorého zdrojový kód je k dispozícii pre všetkých, môže byť zdieľaný a distribuovaný, rovnako tak aj upravovaný. Prináša to spojenie komunity, podporuje našu kreativitu a vytvára nové možnosti. Prečo potom tento koncept nepreniesť aj do umenia a našej hudby? Ako veľmi sa dá skladba zlepšiť, keď k nej majú prístup aj ostatní, resp. k jej zdrojovému kódu? Čo ak originálna kompozícia nebola finálnym produktom? Čo ak to bol len začiatok? Niečo, čo môže byť neustále vylepšované a vyvíjať sa časom. Rovnako ako stroje, aj my ako ľudia sme naučení sa vyvíjať, čo z nás robí open source, ktorý sa neustále pohybuje dopredu a rastie po technickej, vedeckej, duchovnej… a umeleckej stránke.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *