TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

John Entwistle – vychádza autorizovaná biografia basáka The Who

Sen sa stal skutočnosťou, lebo knižné vydavateľstvo Hachette Books konečne vydáva dlhoočakávanú biografiu Johna Entwistla, legendárneho basgitaristu The Who. Publikácia vychádza pod názvom “The Ox: The Authorized Biography Of John Entwistle” a stane sa tak 7. apríla tohto roku. Jej autorom je britský pisálek Paul Rees.

Pokiaľ ide o rockové skupiny, jednoznačnou skutočnosťou je fakt, že The Beatles, The Rolling Stones a The Who stáli na úplnom začiatku, na tzv. Year Zero rockovej subkultúry. Za týmto všetkým, zostáva John Entwistle záhadnou, ale nepopierateľne vplyvnou osobnosťou, ktorá bola známa nielen svojím nesmiernym talentom, ale aj svojou charakteristickou postavou a slávnym postojom. Na rozdiel od svojich súputnikov však doteraz neexistuje jeho významnejší životopis. Po jeho smrti bol jeho odkaz starostlivo strážený jeho pozostalými, čo bránilo potencionánym životopiscom získať dostatočný prístup k jeho pozostalosti, biografickým údajom a pod… Preto až teraz prišlo k definitívnemu popisu jeho života. “The Ox” je autorizovaná biografia, ktorá vznikla za plnej spolupráce rodiny Entwistlovcov a ktorá odhaľuje jednu z najdôležiteších osobností v histórii rocku.

Biografia vychádza z jeho vlastných poznámok k nedokončenej autobiografii, ktorú začal písať pred svojou smrťou v roku 2002, ako aj z jeho osobného archívu a rozhovorov z rodinou a priateľmi. “The Ox” dáva čitateľom na jeho život dva odlišné pohľady. Na jedej strane bol zosobnenou rockovou hviezdou, extravagantnou a velikášskou a arogantnou. Na strane druhej, pod touto slávou bol to človek jednoduchého vkusu a tradičných názorov. Bol oddaným otcom a rodinným typom človeka. Miloval anglické raňajky a večery s priateľmi v pube, so smaženou rybou, hranolčekmi a pintou piva.

Po jeho predčasnej smrti bol celou rockovou scénou prakticky zabudnutý, a tak preto “The Ox” konečne predstavuje tohto ikonického a nenapodobiteľného rockera.
 
Chris Entwistle, Johnov syn povedal: “Prvá, jediná a aj posledná autorizovaná biografia môjho otca. Často vtipné, niekedy bolestivé, ale dôsledné a pravdivé. It’s a ‘warts ‘n’ all’ insight into the life of John ‘The Ox’ Entwistle.”
John Entwistle - vychádza autorizovaná biografia basáka The Who

Knižný obal biografie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *