TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Echosféry po účinkovaní vo finále Košického zlatého pokladu predstavili prvý videoklip

Mesiac od úspešného účinkovania vo finále súťaže Košický zlatý poklad predstavila bratislavská kapela Echosféry svoj prvý videoklip k skladbe Nezvestný. Stalo sa tak v nedeľu 5. 12. 2021.

Začiatkom novembra sa členovia kapely Echosféry zúčastnili finále 37. ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad, kde sa so skladbou Návod prebojovali do finálovej dvanástky spomedzi 236 prihlásených skladieb. “Považujeme to za obrovský úspech, že sme sa z pozície úplne neznámej kapely prebojovali až do finále, a že naše prvé verejné vystúpenie prebehlo práve pred plným Kulturparkom,” hovorí Michal Medvecký, bubeník kapely.

“Klip k skladbe Nezvestný, sme mali natočený už pred účinkovaním v súťaži, avšak čakali sme na finálny strih. Video sme natáčali v miestnosti nad našou skúšobňou, ktorú sme oblepili čiernymi igelitmi a nasvietili ako diskotékový tanečný parket. Kameru a postprodukciu mal na starosti náš skvelý kamarát Samuel Hindy z Masahi Films”, prezradil o videoklipe basák, Tomáš Ďurči.

Obe spomínané skladby sú z albumu Dve tváre, ktorý Echosféry vydali 12. novembra 2021. “Začiatkom minulého roka sme si zariadili vlastné štúdio, čiže album sme nahrávali tam. Začali sme v marci 2020 a skončili v auguste 2021. Časová flexibilnosť vlastného štúdia spôsobila, že skladanie a produkcia prebiehali uvoľnene a bez tlakov. Vznikli tak produkčne bohaté skladby, presne podľa našich predstáv, keďže finálne verzie sme uzatvárali až vtedy, keď bol každý z nás na sto percent spokojný,” priblížil nahrávanie albumu spevák a gitarista, Andrej Osvald.

Všetko informácie o novinkách kapely sa dozviete na Facebooku a Instagrame. Album Dve tváre si môžete vypočuť na Spotify, Apple Music, YouTube a všetkých ostatných streamovacích službách.

One thought on “Echosféry po účinkovaní vo finále Košického zlatého pokladu predstavili prvý videoklip

  1. Perfektný ste,,som veľmi nadšená prajem Vam hodne úspechov..tesim sa na ďalšiu tvorbu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *