TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Brian May z kapely Queen prekonal infarkt: „Bol som blízko smrti“

Gitarista kapely QUEEN, Brian May, vo svojom videu na Instagrame odhalil, že prekonal srdcový infarkt. Informácie doručil po tom, ako spomenul aj úraz na záhrade týkajúci sa zadných partií tela. Podľa jeho vlastných slov boli problémy so srdcom tak vážne, že z nich mohol zomrieť.

Sedemdesiatdvaročný Brian May sa k celej situácii vyjadril takto: „Podstúpil som MRI a áno… mal som natrhnuté sedacie svaly.“ Ďalej podotkol, že práve tomuto zraneniu pripisoval následné bolesti. Keď ani týždeň po udalosti bolesti neprestávali, uchýlil sa práve k spomínanému MRI, ktoré odhalilo stlačený sedací nerv. Z toho mal pocit, „akoby mu niekto pchal skrutkovač do chrbta“.

Ďalej vo videu odhalil, ako prekonal aj srdcový infarkt: „Asi v polovici celej situácie okolo bolesti v zadnej časti tela som prekonal menší infarkt, ktorý viedol k asi 40 minútam bolestí a úzkosti v oblasti hrudníka.“ Následne ho jeho doktor odviezol do nemocnice, kde mu zistili zablokované tepny a bol označený ako urgentný prípad. „Ukázalo sa, že som mal tri tepny zanesené a blokovali tak prívod krvi do srdca,“ povedal. Z celej situácie zostal v šoku, nakoľko sa považoval za zdravého jedinca.

„Nič mi nenapovedalo, že by som mohol mať problémy, ale vec sa má tak, že som na to mohol umrieť.“ Po operácii sa cítil fajn a mohol spokojne odísť domov. Na záver videa dodal, že „netreba robiť paniku, ani ľutovanie, ale gratulácie“.

https://youtube.com/watch?v=-51PU3OjqNE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *