TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

As I Lay Dying nečakane vydali novú skladbu Destruction Or Strength

Obrovský návrat sa konal minulý rok, keď sa znovu dala dokopy kapela AS I LAY DYING a vydala nový album Shaped By Fire. Ten sa stretol s maximálne pozitívnymi reakciami a ihneď po vydaní bol titulovaný ako kráľ metalcoru roku 2019. Comeback vo veľkom štýle sledoval znovuzrodenie z popola a nasledovali koncerty po celom svete.

Teraz sa kapela rozhodla vydať novú skladbu Destruction Or Strength, ktorá vznikla práve pri nahrávaní albumu Shaped By Fire. K dispozícii je zadarmo na všetkých streamovacích platformách vrátane Spotify, a čoskoro vyjde aj tričko s dizajnom k piesni. Skupina sa k aktuálnej svetovej situácii vyjadrila nasledovne: „Uvedomujeme si, že je momentálne ťažké obdobie, takže je na každom, či chce za pieseň zaplatiť, alebo si ju stiahne/vypočuje zadarmo. Dúfame, že vydanie doposiaľ nepočutej hudby bude mať pozitívny dopad na tých z vás, ktorí si skladbu vypočujú. Je to to najmenej, čo môžeme urobiť. Držte sa a buďte k sebe dobrí. Spoločne sa cez to dostaneme.“

A prečo som na začiatku spomínal obrovský návrat? Spevák Tim Lambesis bol v máji roku 2014 odsúdený na 6 rokov väzenia za to, že si najal nájomného vraha na zabitie jeho ženy. Zaplatil mu 1000 dolárov, ale ako sa ukázalo, jeho vrah bol policajt v utajení. Po 30 mesiacoch bol z väzenia prepustený a v júni roku 2018 odohrala kapela prvý koncert už aj s navrátilcom Lambesisom. S tým prišiel nový singel, dlhé Lambesisove ospravedlnenie prostredníctvom Facebooku, video so všetkými členmi kapely v podobnom duchu a zvyšok je zachytený práve na albume Shaped By Fire.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *