Headliner, co-Headliner a ďalšie dve kapely k tomu. To je line-up zvolenskej zastávky v rámci turné Wings Of Rage - Tour 2020. V Dome kultúry ŽSR sa skupina RAGE predstaví 21. februára 2020, čo bude jej druhý koncert na Slovensku v priebehu dvoch dní. Ak Vám teda nevyhovuje termín v Košiciach, vyberte sa do Zvolena.

Druhým headlinerom vo zvolenskom Dome kultúry ŽSR je skupina Serenity hrajúca symfonický metal. Ako support si organizátori vybrali skupiny Vanish a Eufory.


Rage

Kapela vznikla v roku 1984 pod názvom Avenger, ale krátko pred vydaním debutového albumu si zmenila meno na Rage. Od svojich začiatkov patrí medzi najzásadnejšie kapely na metalovej scéne nielen v rodnom Nemecku, ale aj na scéne svetovej. V kapele sa počas jej pôsobenia vystriedalo množstvo hudobníkov ako Mike Terrana, Jorg Michael, Manni Schmidt či Victor Smolski. Od začiatkov, v roku 1984, kapelu už 35 rokov vedie frontman Peter „Peavy“ Wagner a pod jeho vedením vzniklo 23 štúdiových albumov. Pred pár týždňami kapela skončila práce v štúdiu a nový album vyšiel 10. januára 2020.

spustiť videospustiť video

Serenity

Sú najzávažnejším zázrakom každého milovníka symfonického metalu! S plným pochopením ohromujúcej a vynikajúcej drámy je táto kapela jednou z najlepších rakúskych kapiel a vyhrali aj prestížnu Amadeus Austrian Music Award v roku 2017. Ich energia a radosť z hrania sa nedajú skrotiť a táto kapela je čistá symfonická radosť!

spustiť videospustiť video

Vanish

Moderný metal s charakterom a prudkým vokálom. Vanish nezodpovedá žiadnej kategórii, je to len čistý Power Metal s nádychom Prog, Thrash metalu a množstvom emócií. Môže to byť stále ťažké a silné? Áno, môže! Vanish dokáže vytvoriť nový zvuk prostredníctvom mocných piesní, veľkej produkcie a inšpirujúcich textov. To všetko vrcholí v silných vokáloch, či už ich vidíte naživo, alebo počujete na nahrávke.

spustiť videospustiť video

Eufory

Martinská heavy/power metalová kapela zaznamenala výrazný vzostup už po vydaní debutového albumu Flying Island a novinkou Higher & Higher si kapela získava priazeň aj mimo našej krajiny. Napriek svojej mladej histórii majú za sebou prestížne ocenenie v súťažiach Slovenská hudobná liga, Rocková maturita a druhý rok po sebe boli pozvaní, aby vystúpili na festivale Masters Of Rock. Kapela už v minulosti predskakovala hviezdam ako Bonfire, Rage, DragonHammeR, a objavili sa aj na rôznych festivaloch.

spustiť videospustiť video