Aj keď okolnosti okolo MACHINE HEAD boli istým časom všelijaké, svojich fanúšikov nezradili a na pódium sa opäť dostavia v pôvodnej zostave. Tento rok je pre nich významný hlavne kvôli 25. výročiu od vydania debutového albumu Burn My Eyes, čo nezabudnú osláviť 10. mája aj v bratislavskej Rafinery Gallery.

 

História skupiny siaha do roku 1992, kde sa všetko začalo v americkom meste Oakland. Zakladajúcimi členmi sú Robb Flynn a Adam Duce. Títo dvaja založili Machine Head po rozpadne skupiny Vio-Lence, kde pred tým Flynn pôsobil. Už na počiatku bolo v ich tvorbe cítiť silnú melodiku, a ich žánrová orientácia smerovala takmer od hardcoreu a neskôr pomaly až do nu-metalu. Na konte majú deväť štúdiových albumov vrátane debutového Burn My Eyes, ktorý je považovaný za jeden z najvplyvnejších albumov 90. rokov.

 

Tento nedeľný večer bude, samozrejme, výnimočný. Machine Head si pre nás pripravili trojhodinový setlist, ktorý sa bude skladať výlučne z ich skladieb a nebudú tu žiadne predkapely alebo hostia. Ďalej bude kapela celý večer nahrávať koncert a tento záznam si budú môcť všetci návštevníci zadarmo stiahnuť. Rovnako budú v ponuke aj rôzne špeciálne VIP balíčky obsahujúce aj meet & greet či účasť na zvukovej skúške. Všetky zaujímavosti k akcii treba hľadať priamo na oficiálnej stránke Machine Head https://www.machinehead1.com/


spustiť videospustiť video