Alter Bridge pochádzajú z Orlanda na Floride a pri ich vzniku v roku 2004 stáli bývalí členovia vtedy sa čerstvo rozpadnutej formácie Creed - gitarista Mark Tremonti, basgitarista Brian Marshall a bubeník Scott Phillips. Ako vokalista sa k nim pripojil Myles Kennedy. Skupina, ktorá od svojho vzniku funguje v nezmenej zostave, sa prezentuje zmesou rocku a alternatívneho metalu. Ich tvorba je založená na rafinovanom alternatívnom zvuku, kombinujúcom aj prvky blues a jazzu. To všetko vďaka Mylesovi, ktorý pred nástupom do Alter Bridge pôsobil aj v bluesových kapelách. Zvuk Alter Bridge je ťažší ako mali Creed, ale aj tak si zachováva rovnaký základný štýl.

Počas viac ako pätnástich rokov existencie vydali Alter Bridge šesť štúdioviek, posledná s názvom Walk The Sky, vyšla vlani na jeseň a kapela ju predstaví aj na svojom pripravovanom turné. Frontman Myles Kennedy sa v našich končinách predstavil už niekoľkokrát - či už s Alter Bridge alebo spoločne so Slashom & The Conspirators. So svojou domovskou kapelou sa do Čiech vracia po troch rokoch od ich prvého pražského vystúpenia.

V rámci nového festivalu s názvom Prague Summer Festival, ktorý ponúka pestrý žánrový rozptyl, budú skupine Alter Brigde robiť support Dirty Honey z Los Angeles. 


spustiť videospustiť video

spustiť videospustiť video