Leto sa blíži k svojej polovici a my tu popri množstve festivalov máme stále aj niekoľko našľapaných klubových akcií, na ktoré by bol hriech neísť. Aspoň z pohľadu pravého fanúšika. Jednou z týchto akcií bol koncert SAMSARY, ABSTRACTU, FROZEN BLOOD a maďarských ANGERSEED, ktorý sa uskutočnil 20. júla v bratislavskom Kulturáku.

 

Akciu odštartovali služobne najmladší Frozen Blood, ktorí sa čo najviac snažia dohnať skúsenosti či už množstvom koncertov, alebo zvyšovaním kvality svojej hry. Pravdu povediac, čím viac ich vidím hrať, tým ich mám radšej a tá kvalita ide tiež dopredu. A v tento večer to tiež bol príjemný začiatok a trochu aj masaker večera. Žiaľ, ochorel im bubeník, takže uvidíme do budúcna, ako budú pokračovať.


Pokračovalo sa s banskobystrickým tornádom. Abstract predviedli, že aj bez textov, len inštrumentálne, sa dá spraviť v klube riadny bordel. Za tým všetkým stojí hlavne nezastaviteľný Lego, ktorý dáva do vystúpenia naozaj všetko, lieta po pódiu ako blázon a jeho hecovačky a skvelé inštrumentálne vystúpenie kapely nenechajú nikoho len tak v pokoji.

Kapela Angerseed bola oficiálnym headlinerom večera, aj keď Abstract a Samsara im boli viac ako rovnocennými spoluhráčmi. Pravdou je, že keď som prišiel pod pódium, tak som sa rovno opýtal, či to už hrajú a viacerí si mysleli, že hej, ale to prebiehala len zvuková skúška v kvalite bežného koncertu. Rozdiel bol len v tom, že sa zhasli svetlá a kapela sa okrem hrania viac začala pohybovať po pódiu. Jednoducho pridali k hre aj šou.

Pre mnohých, vrátane mňa, prišlo vyvrcholenie večera príchodom Samsary. Ich temná, pochmúrna šou s príchuťou cintorína je niečo, na čo si počkáte pokojne aj do polnoci a niekedy aj dlhšie. Tento rok som ich videl už druhýkrát a vždy to bol super zážitok bez čohokoľvek, čo by sa im dalo vyčítať.