Velikáni inštrumentálneho rocku YAWNING MAN z Palm Springs oznámili vydanie albumu Live At Giant Rock spolu s DVD. Dátum vydania stanovili na 30. októbra 2020 s možnosťou predobjednania albumu už teraz na stránke Heavy Psych Sounds. 

Muzikanti mali veľký sen - zachytiť svoje vystúpenie naživo na mieste, ktoré inšpiruje ich tvorbu najviac - v prírode. Práve rok 2020 bol vďaka pandémii koronavírusu ideálnou príležitosťou, pretože klubové akcie boli pozastavené, a tak sa kapela rozhodla nafilmovať sa v úžasnom prostredí Giant Rock.

Giant Rock leží na suchom dne jazera v púšti Mohave v Kalifornii a je jedným z najväčších voľne stojacich balvanov na svete. Video záznam koncertu YAWNING MAN natočil Sam Grant v skorých ranných hodinách 18. mája 2020.


spustiť videospustiť video

Inšpiráciou k vzniku tohto DVD bol koncert Live at Pompeii od Pink Floyd, ktorý, rovnako ako Live At Giant Rock, je koncertom bez publika. Samotná skala už po mnohé roky fascinuje vedcov, UFO bádateľov, cestvateľov a mnohých ďalších z celého sveta, a to najmä pre jej príťažlivú spirituálnu energiu.

Album Live At Giant Rock vyjde 30. októbra cez Heavy Psych Sounds, a predobjednať si ho môžete už teraz v nasledujúcich formátoch:

 • Ultra Limitovaný Test Press vinyl
 • Ultra Limitovaný Biely/Modrý vinyl
 • Limitovaný Neónovo-žltý vinyl
 • Čierny vinyl
 • Digital
 • Limitovaná edícia DVD

TRACKLIST:

 1. Tumbleweeds In The Snow – 14:53
 2. The Last Summer Eye – 8:58
 3. Nazi Synthesizer – 7:37
 4. Blowhole Sunrise – 17:41
 5. Space Finger (CD bonus track)

YAWNING MAN pôsobia na scéne od 80. rokov, ich tvorba sa radí do subžánru desert/stoner rock s prvkami psychedelického rocku, miestami zasahujúceho do filmovej hudby.

YAWNING MAN sú:
Gary Arce – gitara
Mario Lalli – basa
Bill Stinson - bicie