Social Scream je heavy metalová banda z Grécka, sformovaná v roku 2008. Začiatky boli také, ako u mnohých kapiel - živé vystúpenia plné prebratých piesní a coverov. Napriek tomu si získali priazeň publika a odohrali mnoho koncertov po celej krajine. Vlasis Diamantakos (gitara/spev/autor hudby) sa však časom rozhodol, že je čas dať kapele nové smerovanie, čo v júni 2014 viedlo k zloženiu debutového albumu ''Epiclesis''. Album bolo treba patrične podporiť, a preto nasledovala otváracia párty a dva veľké koncerty - v Aténach a v Sparte - domovskom meste kapely. Šikovných Grékov si všimli ľudia z New Dream Records a spolupráca bola na svete. V júni 2016 bol album distribuovaný digitálne a o dva roky neskôr vyšla druhá doska s názvom ''Initiation to the Myths''.  

Digitálny singel “Truth Divider” bol v auguste 2019 predzvesťou ďalšieho albumu “Organic Mindset”, ktorý Gréci vydali v marci tohto roku prostredníctvom Heart Of Steel Records. Ako hovoria samotní členovia, "album je odozvou na požiadavky fanúšikov a hudobných kritikov."

A čo robí kapela dnes? Sparťania znovu nahrávanjú staré demá a materiál z predošlých albumov a tešia sa na to, keď sa opäť postavia na pódiá.


spustiť videospustiť video