Nie je tajomstvom, že Irán nie je veľmi ústretová krajina k metalovému žánru. Nie je ani nezvyčajné, keď vám za hru tejto hudby hrozí väzenie.

Kapela WINTERISE ponúka svoj prvý a jediný singel Black Shadow in My Mind z ich prichádzajúceho albumu Army of Undead. Ten bude prístupný od 26. októbra.
Trošku anglicky zdatnejší čitatelia s poetickou dušou prišli na ďalšiu prekvapivú vec. A to, že WINTERISE sa púšťajú aj do ošemetnej problematiky duševného zdravia, ako prezradil názov ich singlu. Aj civilizovanejší západný svet zväčša tíško prehliada alarmujúcu problematiku duševných problémov a zrazu sa jej chytia iránski metalisti.

Pesnička Black Shadows in My Mind prináša kúsok melodického death metalu v miernejšom tempe. To je všetko okorenené so silným odkazom textu.

Kapela k videoklipu posiela tento odkaz: „Táto pesnička je venovaná tým, ktorí bojujú s duševnými problémami a zdôrazňujeme to, aké je to dôležité a ako to vplýva na myslenie človeka. Dúfame, že všetci s duševnými problémami dostanú pomoc počas týchto ťažkých časov, ktoré všetci prežívame.“


spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
https://metalinjection.net/video/iranian-melodic-death-metal-band-winterise-break-through-mental-illness-with-black-shadows-in-my-mind