Veľa zvučných hudobných mien vo svojich začiatkoch hralo niečo úplne iné, než do čoho sa postupne prepracovali. PANTERA začínali ako glam metalové zoskupenie, aby o pár albumov neskôr zadefinovali groove metal. LINKIN PARK boli typickým príkladom nu-metalu a časom sa z ich tvorby úplne vytratil. RED HOT CHILLI PEPPERS hrali v začiatkoch energické funky veci, aby neskôr prevládali silné melódie a úplne iný prístup ku gitarovým častiam ako celku. Inak to nebolo ani so skupinou SLIPKNOT a jej prvým albumom Mate. Feed. Kill. Repeat. Obsahoval funky prvky, dokonca aj jazzové prvky, ktoré inak tvorbu kapely v ďalšom smerovaní úplne opustili.

SLIPKNOT vznikli v roku 1995 a na internete občasne koluje úplne prvé demo z toho istého roku so štvoricou skladieb (dokonca je staršie, ako debut M.F.K.R., ktoré vyšlo až v roku 1996). Nikdy nie je jasné, ako dlho sa zachová, dokým ho tretie strany na základe nárokovania autorských práv nestiahnu, ale čo je raz na internete, to sa tam nejak udrží. Ako spevák ešte v kapele figuruje Anders Colsefni a ide vôbec o ich úplne prvé demo! Zaujímavý pohľad na začiatky jednej z najväčších a najvplyvnejších metalových kapiel súčasnosti.


spustiť videospustiť video

Tracklist:

  1. Some Feel
  2. Fur
  3. Tattered & Torn
  4. Part of Me

Zo štvorice skladieb si to na prvý album kapely Mate. Feed. Kill. Repeat. namierila len dvojica Some Feel a Tattered & Torn prakticky bez zmien.

Linky:

Kerrang