S filmami o hudobných legendách sa za poslednú dobu roztrhlo vrece. Na svoje si prišli fanúšikovia Queen, Eltona Johna aj Mötley Crüe. No napriek tomu, že boli kladne hodnotené väčšinou divákov aj kritikou, na nejakú faktografickú presnosť ste sa zrejme spoľahnúť nemohli. To sám OZZY OSBOURNE si pre priaznivcov, ale aj pre tých, ktorí Princa temnôt poznajú skôr pre jeho excesy než pre jeho hudbu, prichystal presný opak vypulírovanej hollywoodskej produkcie. Dokument s názvom Biography: The Nine Lives Of Ozzy si odbije svoju premiéru v marci na festivale South By Southwest v hlavnom meste Texasu Austine.

 

Trailer vyzerá mimoriadne lákavo a je z neho zrejmé, že tentokrát bude Ozzyho trinásta komnata dokonale prekutraná. Dokument produkuje spoločnosť A&E v rámci svojej biografickej série slávnych presón šoubiznisu. Na režisérsku stoličku si zasadol R. Greg Johnson, ktorý zas má prsty v produkcii (ne)slávnej reality šou Osbourneovci. Okrem speváka sa dostanú k slovu aj osobnosti, s ktorými bývalý vokalista Black Sabbath počas svojej markantnej kariéry spolupracoval. 

 

„Nebyť Ozzyho vplyvu, neviem, ako by dnes vyzerala hudba. Ozzy zmenil všetko,“ hovorí v traileri preslávený producent Rick Rubin. Aj shock rocker Marylin Manson mu vystrúhal svojskú poklonu: „O nikom sa nedá povedať, že je nesmrteľný, ale myslím, že Ozzy sa nachádza v nadčasovej zóne.“ Okrem nich sa v snímke objavia aj Rob Zombie, Ice-T, Post Malone, Jonathan Davis a, pochopiteľne, aj manželka Sharon a deti Jack a Kelly.Použité zdroje:
ultimateclassicrock.com
foto: townsquare.media