Je nepísaným pravidlom, že koniec leta sa rovná koncu festivalovej a začiatku klubovej sezóny. Každá z nich má svoje pre a proti, no jednou z nesporných výhod tej druhej menovanej je, že sa k nám dostanú aj kapely, o ktoré sa festivaloví promotéri veľmi netrhajú. Neraz však ide o mimoriadne kvalitné spolky, ktoré si zaslúžia fanúšikovu pozornosť. Prvý piatok nového školského roka sa bude vo Vrútkach niesť v znamení symfoniky. 6. septembra sa v Rock Clube Mlyn predstavia tri zoskupenia, ktorých spoločnými menovateľmi sú orchestrácie a melodika.

 

Našincov ANTHOLOGY zrejme netreba nijak zvlášť predstavovať. Oravský sextet je nielen na Slovensku už ustáleným pojmom a patrí medzi najvýraznejších predstaviteľov symfonického power metalu v rámci bývalej federácie. Množstvá koncertov nielen doma aj u bratov Čechov a pozitívne recenzie z celého sveta na ich druhý album Angel's Revenge len potvrdzujú kvality tejto formácie.


spustiť videospustiť video

Ďalšími na programe dňa bude dvojica skupín z bájnych Atén. CAELESTIA fungujú od roku 2013 a za ten čas stihli svoj extrémny sympho-metal prezentovať dvomi plnohodnotnými nahrávkami, na ktorých im hosťovali také veličiny ako spevák Bjorn “Speed” Strid zo Soilwork či bubeník Jason Bittner (Overkill, Shadows Fall, ex-Anthrax). Kapela disponuje dvoma typmi vokálov – operný sopran sa strieda s neľudským growlingom, nečakajte však žiadnu nežnú muziku. Blastbeaty a deathmetalový zvuk gitár vás rozpumpujú, ako sa patrí.

spustiť videospustiť video

EVIL WITHIN nahrali začiatkom roka svoj debutový album Darker Than You, ktorý je prešpikovaný black a deathmetalovými riffmi, je však štedrý aj na výrazné melodické motívy a pasáže s čistým spevom. Šestica výborných muzikantov ako svoju inšpiráciu uvádza veličiny ako Behemoth, Insomnium, Orphaned Land alebo Dimmu Borgir a je to počuť. Od svojich vzorov si berú to najlepšie skladajúc tak pestrú hudobnú mozaiku, kde si každý poslucháč nájde to svoje.

spustiť videospustiť video