Nemecko-rumunskí powermetalisti POWERWOLF sa v rámci turné k aktuálnemu albumu The Sacrament Of Sin zastavili 26. júna aj na východe našej domoviny. Urobili tak v čase, keď sú na vrchole popularity a ich divadelná šou spojená s príjemným germánskym metalom prináša radosť každému návštevníkovi.

 

Koniec júna je vždy teplý, ale koniec júna 2019 je páliaci ako vedro čili papričiek. Táto okolnosť trošku vo mne vyvolávala obavu o miesto konania. Spoločenský pavilón v Košiciach nepatrí medzi novostavby, dokonca ani medzi zrekonštruované kultúrne stánky. Žiaľ, nemáme tu na okolí žiadny priestor, ktorý by pokryl takúto akciu. A predsa len, na štadióne v Trnave by sa aj tá slušná partia návštevníkov tak ako tak stratila. Ale! Ak si poviem, že toto je jediná negatívna škvrnka na akcii, v podstate sme mali super večer. Organizačne nie je čo vytknúť, partia z košického Colla je skúsená a takéto akcie robí na 101% ľavou zadnou.

 

Zahrievačom večera bola nitrianska SYMFOBIA. Ich symfometal s dvojicou speváčok je vždy zárukou dobrej muziky. A tak tomu bolo aj v tento večer. Nosnú časť programu tvorili skladby z aktuálneho albumu Smog Of Tomorrow, ale aj staršie veci dostali svoj priestor. Už počas ich setu dávali návštevníci najavo, že sa prišli baviť, sať energiu a aj dávať kus tej svojej. Komunikácia bola z oboch strán vynikajúca.

 

Po niečo vyše hodinke sa zatiahla plachta s logom PW a došiel čas pre hlavný bod programu. Kto poznáte videá z ich koncertov, tak zabudnite na plamene a ohňovú šou, výška sály nedala možnosť využiť celý arzenál techniky. Ale vôbec to nebolo na škodu, zvukovo šľapalo všetko, ako malo, svetlá dotvárali ponurú atmosféru. Cyklus „15 rokov metalovej omše“ nič neostal dlžný svojmu menu. Spevák Attila od prvého momentu dáva jasne najavo, kto je šéfom metalových modlitieb. Bratia Greywolfovci na gitarách po jeho bokoch pôsobia chvíľami ako vyjúci vlci, inokedy ako vlkolak pred skokom na obeť.

 

A na záver publikum spievalo a bavilo sa, dopĺňalo Attilov prejav a zimomriavky mali raj, behali po tele ako škrabkanie vlčej labky. A dnes ráno ďalšia správa, Powerwolf sa vrátia koncom roka opäť.