Vypukne to už tento piatok. Ste pripravení? Finále najväčšej slovenskej súťaže amatérskych kapiel sa bude konať 8. novembra v bratislavskom MMC. Večer nabitý skvelou muzikou bude zaujímavou prehliadkou mladých umelcov, ktorí túžia dať o sebe vedieť. A vy by ste pri tom nemali chýbať. Veď kde inde máte možnosť počas jedného večera vyjadriť svoju podporu hneď pätnástim kapelám hrajúcim rôznorodú zmes muziky?

 

Na základe bodovania porotcov sa v každej kategórii vytvorila silná a pestrá finálová pätica. V piatok ako prvé na pódium vystúpia metalové kapely, takže večer začne určite hlasno a vo veľkom štýle – otvárajú ho totiž Martinčania EUFORY, ktorí sú synonymom kvalitného power/heavy metalu a prepracovanej pódiovej šou. Milovníci metalcoreu si prídu na svoje pri kapele RANNÁ NEVOĽNOSŤ z Nitry a hneď po nich urobia na pódiu peklo chalani zo skvelej metalovej kapely Z3, ktorú by miloval určite aj Lemmy. AS THEY RISE ešte o čosi pritvrdia a vydýchnuť určite divákom nedajú ani progresívni CALIBER X z Oravy.

 

Ako druhá príde na rad rocková kategória, kde vystúpi ako prvá formácia SENDWITCH zo susedného Česka. Po nich to na pódiu roztočí čoraz obľúbenejší PARKETOVÝ LEV so svojím čistokrvným bluesovým rock n' rollom. V podobnom duchu budú pokračovať aj kapely KIERO GRANDE a domáci THE ANYONE. Kategóriu uzavrú tri sympatické dámy POISON CANDY so svojím hardrockovým nákladom.

 

Ako posledná sa dostane na rad kategória Pop. Tu sa vám predstavia domáci FORTUAN a KLONS. Po nich vás energickou muzikou potešia AUTUMN SMILE z Čadce a THE RISING SIGN z Dolného Kubína. Celý súťažný večer uzavrie zaujímavá formácia hovoriaca si KVET Z ALOKATU.

 

Všade naokolo sa hovorí o tom, ako rádiá hrajú dookola to isté. Ako kluby zívajú prázdnotou. Kvalitnej muziky je ale na Slovensku očividne viac než dosť. Príďte sa o tom presvedčiť aj vy už tento piatok do bratislavského MMC. Určite to nebudete ľutovať. Uvidíme, kto si tento rok odnesie prvenstvo pri udeľovaní garážových cien. Navyše na druhý deň na všetkých čaká afterparty v spoločnosti všetkých troch víťazov a tiež kapiel ako BULLET HOLES, SYMFOBIA, BIJOUTERRIER či MASTERPLAN. Ak ešte stále nemáte dostatočne uspokojuúci pocit, dodávame, že kúpou vstupenky podporíte nepočujúce deti.


spustiť videospustiť video