Hoci počasie sa už občas tvári, že leto končí a kalendár ho výdatne podporuje, pri koncertoch sa tým rozhodne neriaďte. Festivalová sezóna ešte nepovedala svoje posledné slovo, čoho dôkazom je aj tento víkend. Budete mať na výber hneď z niekoľko festivalov a nájde sa i nejaký ten samostatný koncert.


Piatok – 23. august

Dnes odštartujú hneď dva festivaly. Jeden z nich ocenia hlavne milovníci tvrdých metalových subžánrov. Tým je LOUD FARM, ktorý sa tento rok premiérovo bude konať na Duchonke. V prvý deň si na vás počkajú kapely PEORTH, MORTALLY INFECTED, VORTEX UNIT, TEMNEIN, DESIRE FOR SORROW, UNFATHOMABLE RUINATION, VIRVUM, BEHEADED, GUTALAX a SAMSARA.

 

Ak by ste ale radšej niečo na rockovejčiu nôtu, potom si skôr odskočte na ORGAZMA ROCK FEST do campingu Tomky v Borskom Svätom Jure. Tu váš potešia skupiny SLOBODNÁ EURÓPA, KONFLIKT, PORTA INFERI, LAUTR, SINNERS MOON, FRIDAY WHISKEY, ZOČI VOČI, CARPATIA CASTLE, EUFORY, CHOAS IN HEAD, PERSEUS, LORETTA, HOVÄDÁ SK, EMERALD SHINE, FOLTOST, BASTARD, GLOOM, KELWIN, POWER 5 a CALIBER X.

 

No pokiaľ chcete len niečo jednodňové a zvládnete metalcore, tak zájdite do bratislavského Kulturák klubu na skupiny FOR THE FALLEN DREAMS, SKYWALKER, INVISIONS a THE ROYAL.

Sobota – 24. august

Vrchol víkendu prinesie pokračovanie ORGAZMA ROCK FESTU, ale aj LOUD FARMU. Na LF v sobotu vystúpia MORNA, TYPHOID, BRUTE, ABYSS ABOVE, BRUTAL SPINCTHER, SERRABULHO, MARTYRIUM, SODOMA GOMORA, STORTREGN a STINY PLAMENU.

 

A keby niekomu bolo ešte stále málo, v Banskej Štiavnici pribudnú JAŠTERICE na podporu útulku. Pomocnú ruku k dielu pridajú zoskupenia BETON, CARDIO RADIO, FYASCO, MENTAL TENSION, BLACK PASSENGER, JAKUBYSKO, HROBAR, CATASTROFY, KAZOSTROJ, SEDEM MINÚT STRACHU a ČISTÁ RYŽA.

 

Poprípade, pre všetkých fanúšikov piva v Liptovskom Mikuláši prebehne už 28. ročník PIVÁRSKEJ DESIATKY.

Nedeľa – 25. august

V závere víkendu už budú iba doznievať festivaly, ktoré sa ním tiahli už od piatku.

 

Použité zdroje:
Foto: flickr.com