No čo, dospali ste už Brutal Assault? Snáď áno, lebo tento víkend budete mať z čoho vyberať od dnes až do nedele.

 


Piatok – 16. august

Pre sídliacich na juhu Slovenska už štvrtok odštartoval v Dunajskej Strede ROCKFEZST. Prebieha už 14. ročník tohto festivalu, pričom tento rok si tu môžete v piatok vychutnať kapely BABADARA, CHAPTER 5, LONG STORY SHORT, RAINY MOOD, PHOENIX RT, FATAL ERROR, NO CONTROL, OSSIAN a AWS.

 

Poriadnu hudobnú všehochuť si môžete užiť na festivale Horehronské Mecheche v amfiteátri v Heľpe. Je to zároveň oslava 50. výročia Woodstocku, takže podľa toho zvoľte aj outfit. Na festivale, ktorý sa bude konať aj v sobotu, prebehne aj semifinálové kolo Rockovej maturity v kategóriách Pop a Rock.

 

Z jednodňových akcií tu máme BOŠIANSKU METELICU na futbalovom štadióne v Bošanoch kúsok od Topoľčian. Tu vystúpia BEZ VAČKU, LTT, EDITOR, HEAD2DOWN, SYNAPSE FAILURE, RAGE AGAINST THE MACHINE GUERRILLA TRIBUTE BAND.

 

V Bratislave Na garážach nájdete SLAMWORTH, WASTAGE a CANNABEAST.

 

V Šali si v Clube Peklo môžete užiť LIMITS OF ABSURDITY, DEZINFORMÁCIA a MAD ALICE.

Sobota – 17. august

V sobotu bude posledný deň už zmieneného ROCKFEZSTU. Uzavrú ho skupiny RED ROCKETS, TÚLONTOOL, INNISTRAD, HELO ZEP!, GUARDIANS OF ASGAARD, RUST2DUST, ANIMA, ABCD, KALAPÁCS, DOROTHY a ROAD.

 

Na východe bude vo Svite už tradičný ŽELEZNIČNÝ MASAKER. Tentokrát s bandami PUNKREAS, KILLCHAIN, THORWALD, EXORCIPHOBIA, BLOODY REDEMPTION, HELTER SKELTER, IRIA, POHľAD ZBLÍZKA a MARTUROS.

 

Na Zemplínskej Šírave sa chystá aj niečo pre punkáčov v podobe jedenásteho MINI PUNK FESTU. Do tanca vám zahrajú UZAVRETÁ SPOLOČNOSŤ, KSS, TOY PIŠTOĽS, ANGRY DOLPHINS, PARTY 5, REAKCIA SKRYTÝ VÝZNAM.

 

No a nakoniec na Salaši v Partizánskom si vás na ROCKOMOTIVE IV počkajú skupiny KNIGHTMARE, L.T.T. a ČAD.

Nedeľa – 18. august

Týždeň aj víkend tentokrát uzavrie východ s košickým koncertom fínskej APOCALYPTICY.

 

A mnohí nepochybne zavítajú aj do Prahy, kde to v spoločnosti kapiel BOKASSA a GHOST rozbalí legendárna METALLICA.