Bratislavská kapela Verdikt Znie to má celkom dobre „našliapnuté“. Pár slov o tom, na čom pracujú a aké problémy majú kapely v tejto dobe, poskytol spevák a gitarista Filip.

Kto je u vás tvorcom textov?

Texty píšem ja, ale niekedy aj niekto iný vsunie správne slovo na správne miesto.

Vaše EP Pózy Hrôzy je na nete zadarmo na stiahnutie, máte prehľad o tom, koľko ľudí si ho doteraz stiahlo? Považujete tento počin za úspešný?

Stiahlo si ho okolo 200 ľudí, myslím si, že to je na terajšie pomery celkom v pohode. Album sa dá aj streamovať na reverbnation.com/verdiktznie, takže ho vlastne ani netreba sťahovať, pokiaľ sa s našou muzikou nevydávate do ulíc. Mali sme aj nejaké fyzické kópie, ktoré sme predali na koncertoch.

Link na EP http://www.mediafire.com/download/6la6jup87bldycv/VerdiktZnie_PozyHrozy_EP.zip


Pracujete na plnohodnotnom albume? Viem, že natočiť album nie je jednoduché, často chýbajú peniaze...

Na albume pracujeme, momentálne nahrávame rytmickú sekciu, bicie a basu do piesní. Nie je to jednoduché, aj keď náš problém je skôr čas ako peniaze. Album si produkujeme a nahrávame sami v M!Štúdiu, takže platíme sami sebe :o). A trocha sa nám pomenila zostava v poslednej dobe, to nás mierne zdržalo. Ale verím, že raz ten album doklepneme.

Okrem nedostatku financií, akým problémom čelia mladé, neprofesionálne kapely?

Fíha, to je veľká otázka. Problémov je celkom dosť, okrem peňazí aj vzťahy, fans, čas, nová tvorba, nový život – robota, rodina, zodpovednosti ... Všetko z toho buď máš v dobrom stave, alebo nie tak v dobrom stave. To sú všetko veci, ktoré môžu zapríčiniť rozpad sebalepšej kapely a už som to pár krát videl aj v lepších partičkách. Vždy mi je ľúto, keď zanikne dobrá kapela. Kapela je, nuž, veľmi citlivý organizmus

Robíte hudbu s nádejou, že sa ňou jedného dňa budete živiť? Alebo sú vám tieto ambície vzdialené a brnkáte si len tak, lebo vás to baví :)

Za seba poviem, že to určite je jednou z mojich ambícií. Ale keď chceš v tejto našej milej zabudnutej krajinke z muziky prežiť, musíš toho robiť viac, ako hrať v kapele vlastnú tvorbu, pokiaľ teda nie si práve IMT Smile, a to tiež nemám overené. Ja s Adamom napríklad hráme v coverovej kapele Panty Thieves, ja nahrávam kapely v M!štúdiu, alebo Majky organizuje post-rockové koncerty. Verdikt Znie je skôr o slobode povedať, čo máme na srdci, než o peniazoch.

Nedávno som videla váš koncert u Očka a prirovnala som vás ku kapele Patália – stotožňujete sa s tým? :)

Hej, to sme si všimli a dobrá muzička, dík za tip ;). Nejaké podobnosti by sa tam asi našli.


Čo teraz robí Verdikt Znie? Pripravuje sa na leto, festivaly?

Nahrávame nový singel v akustickej verzii, a chystáme novú showku na koncerty.

Aký je váš muzikantský sen?

Dokončiť album a vypredať štadión, prirodzene :o)

Viac info o kapele Verdikt Znie nájdete na www.facebook.com/verdiktznie alebo www.bandzone.cz/verdiktznie, prípadne www.soundcloud.com/verdiktznie

spustiť videospustiť video