Projekt PSYCHIC je štúdiová alternatívna metalová formácia s množstvom multižánrových prvkov. Vznikol v roku 2010, vtedy ako one-man projekt, ktorý realizoval Michal Malík zo Sklalice. Debut vydal o dva roky s rovnomenným názvom PSYCHIC. V roku 2014 vstupuje do projektu Vein Shadow, ktorý do projektu priniesol texty a spev/growl. Začiatkom roka 2015 začali pracovať na novom albume.

 

V poradí druhý štúdiový album štúdiovej formácie PSYCHIC s názvom Synesthesia, zatiaľ len v digitálnej podobe, vyšiel 29. mája na ich bandcampovej stránke. Ale usilovňe pátrajú aj po odvážnom vydavateľstve. Nájdete v ňom prvky metalu, fusion, jazzu, djentu, ambientu, filmových soundtrackov i klasickej hudby. Ako hudobný nástroj vás tu prekvapí saxofón, ako napríklad v skladbe Buck´ Row, či ženský spev s množstvom funky prvkov v skladbe Slowtime. Zakončený je desaťminutovou oddychovkou Spiritual Echoes, ktorá vám dovolí odpočinúť po tomto nevšednom, ale náročnom hudobnom tlaku. 

 

Z lyrického hľadiska sú obsahom nahrávky duševné poruchy a nevyriešené zločiny, pomyseľné hladanie medzi realitou a fikciou.Koncepcia albumu spočiva v určitej historickosti, začína to v dobe roku 1888 a končí v súčasnosťou. Nečakajte od toho nič konvenčné je to proste čistá avantgarda. „Keď som to písal, do postáv som sa vžil až tak, že ma napádali depresie,“ vyjadil sa sám Vein. V našom rozhovore krátko po vydaní albumu o ňom porozprával viac a prezradil aj svoje predstavy o budúcnosti.