Rok 2020 bude nezabudnuteľným rokom pre deathmetalovú silu VADER. Táto poľská formácia má dostatok dôvodov na oslavu, a to dokážu aj 15. septembra v bratislavskom Randali a 16. septembra 2020 v košickom Collosseu.

Pred tridsiatimi rokmi, v roku 1990, sa im vydaním druhého dema Morbid Reich otvorili dvere do úplne nového sveta, a tak sa im odštartovala aj vcelku slušná kariéra. Päť rokov na to nasledoval druhý album De Profundis, ktorý bude budúci rok oslavovať 25. narodeniny. No a v roku 2000, 20 rokov spätne, vyšiel album Litany, ktorý je jeden z najpopulárnejších albumov Vader doteraz. V neposlednom rade ešte môžeme spomenúť ich mini album Art Of War, ktorý bude osalvovať 15. výročie svojho vzniku.

Na počesť týchto významných jubileí Vader venovali týmto štyrom dielam výročné turné, ktoré sa preženie naprieč Európou s podporou skupín CHRONOSPHERE a FALLCIE. Tie budú Poliakov sprevádzať aj v Košiciach.

V máji tohto roku Vader dokonca vydali svoje najnovšie EP Thy Messenger. Album bol nahraný v štúdiu Hertz pod dohľadom bratov Wieslawských. Cover navrhol Wes Benscoter, ktorý už predtým spolupracoval s Vader na LP De Deundundis a taktiež navrhoval obaly pre umelcov ako Slayer, Kreator a Sinister.


spustiť videospustiť video