Prvý marcový víkend ponúkol bohatú úrodu rôznych akcií. Medzi inými priniesol napríklad výborný koncert moldavských INFECTED RAIN po boku UP!GREAT, KLOGR a DUST IN MIND.

 

Ako prví sa 2. marca postavili na pódium bratislavského Randalu UP!Great, ktorí spomedzi prítomných kapiel prekonali najkratšiu trasu, aby potešili slovenských fanúšikov, keďže k nám prišli zo susedných Čiech. No a práve vďaka tejto partičke sa vôbec celá táto skvelá vec udiala.

 

Tí, ktorí boli na Infected Rain, keď sa naposledy zastavili v Bratislave, si určite spomínajú aj na túto super kapelu. Už počas ich setu bolo v Randali poriadne horúco a ľudia sa výborne bavili, ale tomu sa ani netreba čudovať. Svojím poriadne živelným crossoverom dokázali prítomné publikum skutočne rozohniť.


Druhým chodom a pre mňa aj veľmi príjemným prekvapením večera bola taliansko-americká formácia Klogr. Naservírovali nám poriadne divokú dávku zmesi alternatívneho rocku a metalu, ktorá prilákala pod pódium zase o niečo viac ľudí.

 

Toto zoskupenie nám ponúklo nielen kvalitnú hudbu, ale zároveň aj mierne ekologicky zameraný odkaz súvisiaci s ochranou prírody, ktorý sa prejavil napríklad, keď vokalista Gabriele ,,Rusty“ Rustichelli hovoril o tom, aké smutné je, že sa aj v dnešnej modernej dobe napríklad zabíjajú veľryby, hoci to už nie je potrebné pre prežitie. Rusty dokonca vyzval prítomných na debatu na túto a podobné témy, čo si fanúšikovia mohli prísť užiť k ich stánku s merchom po skončení setu.

Po prvých dvoch skupinách bola latka nastavená vysoko, ale Francúzi Dust In Mind sa toho nezľakli, a to ani v oslabení bez jedného člena, keďže bubeník mal zdravotné problémy, preto sa nemohol zúčastniť koncertu a nahradila ho nahrávka pustená z počítača. O tomto fakte s poľutovaním informoval vokalista a gitarista v jednej osobe Damien Dausch ešte pred tým, než vôbec prišli na pódium aj ostatní členovia kapely.

 

DIM servírovali zase niečo iné, konkrétne kvalitnú zmes industrial a melodického death metalu, pričom fakt, že zostava obsahovala dvoch vokalistov, pričom jedným bol už spomínaný Damien a skvelo sa s ním dopĺňala Jennifer Gervais, spôsoboval pocit, akoby ste počúvali Amaranth alebo Lacunu Coil. Po hudobnej stránke by to skôr bola Lacuna Coil než Amaranthe.

Krátko pred desiatou začal padať dážď. Ale nie hocijaký, rovno infikovaný a zasiahol najviac ľudí, keďže práve na vrchol celého večera sa pred pódiom zbehol najväčší dav, hoci by si ho boli zaslúžili aj predchádzajúce kapely, ktoré podali skvelé a kvalitné výkony na vysokej úrovni. Ako prvý sa po intre dostavil na pódium basgitarista Vladimir Babici, alebo ak chcete Vova, s vtipným tričkom, ktoré hlásalo: Prepáčte, že meškám, ale nechcel som sem prísť. Avšak výraz jeho tváre naznačoval niečo úplne iné. Vova sa usmieval a bolo vidieť, že je rád pred slovenským publikom. Rýchlo sa k nemu pridal aj zvyšok zostavy vrátane charizmatickej malej-veľkej ženy, speváčky Leny, ktorej príchod na pódium azda vyvolal najväčší ošiaľ.

 

Infected Rain predviedli osvedčené staré klasiky, no nechýbali ani novinky, pričom jednu z nich dav zhromaždený v Bratislave počul len ako druhý v poradí, keďže prvýkrát ju naživo predstavili deň pred tým v Poľsku. Predviedli poriadne živelnú šou, ktorá nikoho opäť nenechala len tak niekde nehybne postávať v kúte. Niet sa čomu čudovať. Veď aby toho nebolo málo, živelná Lena si v malom priestore dokonca vydupala od davu wall of death.

 

Dav sa nevedel nabažiť dažďa až tak veľmi, že keď na chvíľu odišli z pódia, okamžite sa ozvalo skandovanie: ,,Infected Rain! Infected Rain! Infected Rain! Infected Rain!...“, ktoré pokračovalo až do momentu, kým sa kapela nevrátila naspäť pred nadšených nedočkavých fanúšikov na niekoľko ďalších skladieb a jediným sklamaním bol azda len neodvratný príchod konca celej akcie.

 

Išlo o veľmi vydarenú akciu, počas ktorej došlo iba k minimálnym kozmetickým chybičkám, keď napríklad pri Klogr zvuk najskôr nebol ideálny, ale už po chvíli sa to zlepšilo a dosť podobne to bolo aj pri Dust In Mind. Všetci prítomní sa jednoznačne skvelo zabavili, po koncertoch dostali možnosť porozprávať sa s kapelami, odfotiť sa s nimi a umocniť si tak spomienky na daný večer aj nejakými tými pamiatkami v podobe podpisov či fotografií s členmi skupín, čo nie je štandardom na každom koncerte. Opäť teda môžem skonštatovať, že kto tu nebol, môže iba ľutovať, keďže jednoznačne stálo za to prísť sa vyskákať práve sem.