Roman Dragoun je jednou z najväčších osobností brnenského rocku. Je nielen spevák, ale aj skladateľ a klávesista. Začínal v skupine Regenerace, potom nasledoval Progres 2, odkiaľ odišiel, aby založil Futurum, nasleduje Stromboli, podiel na mnohých hudobných projektoch, niekoľko muzikálov, v roku 2002 spoluzaložil skupinu T4, obnovil Futurum a hrá aj so skupinou Progres 2. V roku 2012 bol uvedený do beatovej siene slávy. Na Československom beat festivale (informujeme tu) 28. marca v pražskej Lucerne vystúpi so skupinou Futurum.

Roman, na ktorý zo všetkých svojich projektov, do ktorých si sa pustil, si najviac pyšný?

Bolo ich hneď niekoľko. Po prvé, Progres 2 Třetí kniha džunglí, čo bol naozaj úchvatný projekt, ktorý po ére Dialogu s vesmírem mal v bolševickom Československu veľký úspech. Potom s Futurum Ostrov Země, kde sme hrali kvadrofónne a nakoniec projekt mojich piesní v aranžmánoch nedávno zosnulého skvelého aranžéra Zdenka Nováka s B-side bandom Josefa Buchty, členmi Filharmónie Brno, Czech Ensemble Baroque Choir a Michalem Žáčkem.


V koľkých skupinách a akých projektoch v súčasnosti pôsobíš?

V súčastnosti hrám Progres 2, Futurum, His Angels, Supergroup a príležitostne B-Side band a sólo hrám v kluboch, kostoloch, synagógach, narodeniny, svadby a občas aj pohreb.

Nie je tá rozmanitosť trochu únavná? Predsa len, už nie si najmladší.

V každej kapele je iná zábava a vynikajúco sa to dopĺňa.

Na čo sa v tomto roku najviac tešíš?

Ja si nič neplánujem a teším sa na každý nový deň. Nevieme ani dňa, ani hodiny. Keď Pán Boh dá, tak vydám sólový album a projekt s B-Side bandom, členmi Filharmonie Brno, Czech Ensemble Baroque Choir a Michalem Žáčkem a ešte nové CD Futurum a His Angels. Uvidíme, čo sa podarí!

V roku 2018 si vystupoval na Československom beat-feastivale so skupinou Progres 2, tento rok sa do Lucerny vraciaš so skupinou Futurum. Na čo sa môžeme tešiť?

Tešiť sa môžete na prierez tvorby kapely a pripomeniete si časy, keď sme boli všetci mladí.

 

Otázky kládol Ivan Rössler

spustiť videospustiť video