Liptovom sa opäť rozliehali metalové melódie. Poslednú septembrovú sobotu, 29. septembra, sa na hornom aj dolnom Liptove konali akcie smrtiaceho, brutálneho kovu a grindu. My sme si špeciálne posvietili na akciu v Liptovskom Mikuláši, kde sa uskutočnilo v Riderse Clube Time Out. Na koncerte vystúpili tri kapely - domáci FIERY WALTZ,  Popradčania ASTAROT a MINOR zo Žiliny.

 

Akciu spustili práve Fiery Waltz. V domácom prostredí sú ako ryby vo vode. Nechýbal ani prípitok s pivom počas krátkej pauzy a priateľské poťapkávanie po pleci od domáceho publika. Navyše vedia na pódiu podať veľmi kvalitný výkon. Predsa len dvaja sú veteráni z kapely Desecrated Dreams, lokálnej deathmetalovej ex-legendy. Bubeník Janči svoje umenie donedávna predvádzal aj (a nielen) v kapele Darktimes. Lukáš, vokalista, ktorý je zároveň vokalista aj v Darktimes, je pre zmenu výborný growler a nemá problém v deathmetalovej ani blackmetalovej rovine. Od kedy začali opäť koncertovať, stali sa rovnocennými mikulášskym Darktimes či Feel a Curse, ktorí tiež spolu so zvyškom LMDM prišli podporiť svojich kamarátov. Výborný začiatok a výborné vystúpenie prvej kapely.

 

Nasledovali Minor. Svojím vystúpením riadne oživili a komunikáciou s publikom hlavne v podaní vokalistu Peťa ešte viac spríjemnili a sfamilizovali už tak rodinnú atmosféru. Nezabudnuteľný bol ťah bubeníka Miňa ,,Minora“, keď si nasadil škrabošku pápeža Františka a odbubnoval. To už mykalo kútikmi aj basáčke, ktorá dovtedy bola sústredená len na svoj hudobný nástroj, možno až príliš, však žiadne chyby neboli zachytené a keď hej, tak len minimálne, čo na takýchto akciách vôbec nevadí.

 

Kapelou na záver boli popradskí Astarot. Chalani už majú čo-to za sebou, a tak nič iné ako štandardne dobrý výkon sa od nich ani neočakávalo. Vokalista Jegor sa nahodil do polokošielky a kým sa nepostavil na pódium, tak pôsobil ako niekto, kto si pomýlil podnik. No bordel a šouka, ktoré nasledovali... To by ste jednoducho vôbec neočakávali. Myslím, že napriek tomu, že som kapelu videl už asi štvrtýkrát ma ich výkon celkom prekvapil. Samozrejme, v dobrom.