V rámci turné Slibuju, že nebudu pít zavítali kutnohorské RYBIČKY 48 aj do Bratislavy. Bol to ich jediný tohtoročný koncert na Slovensku. V našich končinách nedosahujú popularitu, akú majú v Česku, a to sa prejavilo aj na návšteve. Vypredané haly v domovskej krajine vystriedal neobsadený klub Babylon.

 

S miernym oneskorením sa ako prví postavili na pódium punkeri LAST OF US z Bratislavy. Aj napriek horšiemu nazvučeniu sa im podarilo zrýchliť tep v srdciach prítomných.

 

A potom to prišlo. Medzi JOHN WOLFHOOKER a publikom nastala harmónia najvyššieho levelu. Nielen skákanie a tanec. Spevák Martin Čupka tancoval v hľadisku medzi ľuďmi, spoločne sa spievalo. Atmosféra, ako sa na správnych rockerov patrí.

 

Príchodom Rybičiek sa už len pokračovalo v zábave, speve. Zvuk fajn, občas trošku viac basov, ale spev zreteľný, jednotlivé tóny si vždy našli cestu k ušiam. Setlist obsahoval novšie i staršie skladby, najznámejšie hity, ale aj menej hrávané kúsky. Obecenstvo reagovalo, spievalo, tancovalo. Bavil sa celý Babylon.