Brata Nova Rocku, festival ROCK IN VIENNA, sme vám už predstavili. Dokonca vás hádam aj dostatočne nalákali okúsiť vody rakúskeho ostrovčeka Donauinsel vo Viedni. No lákadiel nikdy nie je dosť a priestor je takmer nekonečný. Tak sa poďme pozrieť na ďalšie novinky, ktoré pribudli, a tak aj na nové zážitky, ktoré sa nám ponúkajú s otvorenou náručou.

 

Hlavný line-up je už snáď dobre známy - Rammstein, Iggy Pop, Iron Maiden, Slayer, Anthrax Mando Diao, Apocalyptica či Nightwish. No pri tom, ako si títo velikáni a mnohí ďalší rozdelia dva hlavné pódiá, Mindstage a Soulstage, tretie pódium, Jolly Roger Stage, zoberie zhurta desať nových interpretov.

 

Hneď v piatok sa na „pirátskom“ pódiu predstavia štyri kapely. Punkrocková štvorica Serum 114 z nemeckého Frankfurtu, ktorá sa inšpirovala filmom Mechanický pomaranč, bola rovno medzi prvými potvrdenými pre tento novučičký stage. Nemeckú scénu za roky svojho pôsobenia stihli obohatiť o štyri albumy, pričom ten posledný im vyšiel v roku 2014. 


spustiť videospustiť video

O nemecké kapely na Rock in Vienna rozhodne nebude núdza a je známe, že domáci sa práve na nich vedia najlepšie odviazať. K Serum 114 sa tak pridáva kapelka tuXedoo, ktorí prídu predstaviť svoj čerstvý album Tales From The Rock Mass a zároveň tak aj svoje heavymetalové umenie. 

spustiť videospustiť video

Tentoraz už síce nie Nemci, ale priamo z Nemecka prídu aj americkí metalcoristi Wage War. Síce nováčikovia vo svojom fachu, keďže nahrávaciu zmluvu podpísali v roku 2015, no sľubná zostavička vymení nemecký Rock Im Park ešte v piatok za Rock In Vienna.

spustiť videospustiť video

Aby sme však mali zostavu viac medzinárodnú, k nemeckým a rakúskym kapelám sa v sobotu pridá britská kapela Skinny Lister hrajúca folk-punk, britský folk a iné odnože indie. Okrem Európanov sa ale spolu v sobotu na jednom pódiu predstaví aj kanadská partička Monster Truck, ktorá sa na turné predstavila už s takými pánmi hudobníkmi, ako sú Slash, Deep Purple či Alice In Chains. Trojicu na druhý deň festivalu uzatvárajú Prime Circle z Južnej Afriky, ktorí návštevníkom Rock In Vienna dajú ochutnať svoj baladický rock.

spustiť videospustiť video

Lokálna scéna bude mať na Jolly Roger Stage svojho zástupcu aj v posledný deň festivalu, v nedeľu. Budú nimi posthardcoristi All Faces Down, ktorí už taktiež robili predskokana slávnym menám, a to konkrétne AC/DC v roku 2015. Popri nich sa predstavia aj The Whiskey Foundation, ktorí servírujú zimomriavky naháňajúci blues-rock s klavírom a ústnou harmonikou. Do nedeľného programu sa ešte zmestí hardrockový náklad Man The Mighty zo Spojených štátov amerických a tiež Black Peaks - britská štvorica s debutom z roku 2015 experimentujúca s post hardcorom.

spustiť videospustiť video

Aký by to bol však festival bez poriadnej afterparty? Odpoveď je jasná – nudný. Alebo aspoň ukrátený o základnú časť každého jedného letného festivalu. Organizátori Rock In Vienna sa však rozhodli namiesto jednej obrovskej afterparty ich priniesť hneď niekoľko a všetkým presne na chuť.

 

Po každom dni festivalu, od 3. - 5. júna, sa môžete pripraviť na bujaré afterparty v rozličných, až tridsiatich viedenských puboch a kluboch. Veď festival by mal trvať tak dlho, kým neodpadne posledný fanúšik. A prečo to nedocieliť práve s pomocou barov v srdci Viedne? Pre návštevníkov Rock In Vienna festivalu bude pripravená dokonca aj špeciálna akcia – žiadne alebo aspoň znížené vstupné, špeciálne ponuky na drinky a predĺžené happy hours.

 

Rock In Vienna afterparty budú rozmiestnené počas celého víkendu v rozličných kluboch a baroch. Od Guertel až po centrum mesta v klasických lokalitách ako B72, Chelsea, Loop, Weberknecht, O(kju), Loft on the Guertel, Chaya Fuera, Living Room, Escape, Das Bach, Arena alebo Aera, Chalie P’s, U4, Fledermaus a Viper Room spolu s ďalším štrnástimi pubmi v Bermuda Dreieck,

 

O zábavu sa však nepostará len alkohol a priatelia, ale aj DJ sety a klubové šou kapiel, ktoré vystúpia aj priamo na Rock In Vienna festivale. A tak pokiaľ cez deň nestihnete Skinny Lister, tí budú 3. júna hrať v U4, Gasmac Gilmore a The Vintage Caravan v Aera klube a Royal Republic to roztočia v Chaya Fuera.

 

Tak sa zdá, že organizátori Rock In Vienna zatiaľ myslia na všetko. Už len stačí dúfať, že im všetko dobre vypáli a my si užijeme tri dni plné nekončiacej zábavy.