Uplynulý víkend, presne v sobotu 12. marca, sa konalo  tretie kolo Rock Off 3, pri ktorom sme opäť boli, a tak si môžete opäť pozrieť malú fotoreportáž a pár viet z diania v košickom Popka Music Pube.

 

Vystúpili znova tri kapely. Ako prvá zahrala skupina MAHAGON BAND, ktorá pochádza z Humenného. Hrá v päťčlennom zložení výhradne vlastnú tvorbu. Žáner, ktorému sa venuje, je hard rock.

 

Ďalšia v poradí sa predstavila skupina L4ST, ktorej domovom je Prešov. V roku 2010 sa prehnala Prešovom hudba ako voda. Z nej v roku 2013 povstal Walrus, ktorý už ukončil svoj život demo počinom Death – Rebirth – Uprising EP. Zostali z neho 3 elementy, a to gitara Rays Trick, bicie  Don Saliéri a spev Father net.Zirror. Neskôr sa k nim pridal aj 4. Element, a to basa Madness a v roku 2016 vznikli L4ST (Last Four). Je to hard rock/metalový crossover, pričom nie je isté, či tieto žánre budú posledným záberom L4ST.

 

Posledná  bola domáca skupina FLOWERS IN THE DHARK. Je to slovenská alternative-metalová kapela, ktorá pozostáva z 5 členov. Sú nimi Arthur – spev, Pedro - elektrická gitara, sprievodný spev, Jožo – elektrická gitara, Filip – bicie a Seki - basgitara. Kapela vznikla v roku 2010, pričom po viacerých zmenách v zostave zaznamenala svoj prvý úspech výhrou v súťaži RoKoKo a.k.a. Rockový košický kolotoč 2014. Má na konte asi 80 koncertov po Slovensku, Čechách a taktiež prvý EP album s názvom Drama Queen vydaný v júni 2015, ku ktorému odohrali Drama Queen Tour 2015 po slovenských mestách. Momentálne pripravujú nové veci.

 

Každá kapela má za sebou pár rokov hrania, takže bolo počuť a aj vidieť ich zohranosť. Z prvého kola do finále postupuje skupina Bloodrust. Z druhého kola sa do finále dostala kapela Five Rock Souls. O treťom postupujúcom sa ešte stále hlasuje. Finále sa bude konať 2. 4. 2016 v Popka Music Pub.

 

Nepochopiteľné pre niektorých bolo, prečo sa ľudia nehlásia do súťaže v rýchlom pití piva. Aby boli traja, musel sa nakoniec chytiť krígľa aj organizátor Bogo. No aj táto sobota bola zážitkom pri dobrej muzike a fajnovom pive.