Logo
To bol teda rockový náklad od Činuby...

To bol teda rockový náklad od Činuby...

V sobotu 4. marca sa v MMC v Bratislave konal poriadny rockový náklad. Vystúpila tam štvorica kapiel, ktorá bola zaujímavou kombináciou, keďže každá z nich predviedla niečo špecifické. Išlo o kapely STORMCLEAR, INSIDE, SANCHEZ AMSTERDAM a ZOČI VOČI, pričom prvé dve zmienené vybrala ČINUBA ako najlepšie z posledného Súboja kapiel.

 

StormClear predviedla najtvrdšie vystúpenie večera, ale, žiaľ, mali aj najmenej fanúšikov. Pod pódiom sa počas ich setu zabávala iba malá hŕstka ľudí, no ich to ani náhodou nerozhodilo a podali kvalitný výkon.

 

Niečo po ôsmej sa na pódium MMC dostavila štvorica pirátov Inside, aby si pred popravou ešte naposledy zahrali a zaspievali. Vystúpenie sa začínalo dobre. Odzneli tóny He's A Pirate od Hansa Zimmera, ktorú pustili z nahrávky a až po nej predviedli, čo v sebe skrývali. Odzneli skladby priamo z produkcie skupiny ako napríklad Hriešnica, ktorej intro aspoň mne čiastočne pripomenulo Amon Amarth, Na vlnách či Anjel. Táto časť ich vystúpenia bola naozaj skvelá a tvorila peknú kombináciu s pirátskym oblečením, ba dokonca po Hriešnici odznela znovu He's A Pirate, ale tentokrát nie z nahrávky, pre zmenu ju odohrala kapela, čo by bolo zrejme aj v úvode pôsobilo lepšie. Dobre pôsobilo i kormidlo umiestnené pri spevákovom mikrofóne.

 

Čo ale dojem kazilo boli ľudové piesne odohrané pomedzi autorské skladby. Kaťuša, Na Kráľovej holi a ešte niekoľko ďalších z kapely začali robiť skôr vystúpenie Senzi Senzus než rocku. Už som len čakala, kedy zaznie aj Jede Jede Mašinka od Maxim Turbulenc, keďže spevák ešte aj zbehol dolu do publika, aby s nimi urobil hadíka. Toto skupine skôr uškodilo, než pomohlo a klesli úrovňovo nižšie. A nezachránilo ich ani vtipkovanie o kapitánovi Dankovi.

 

Vylepšenie by si možno čiastočne pýtalo aj uvedenie na scénu. Keby v lanách neprišli len tak sami, ale priviedla by ich krásna pirátka, pôsobilo by to o kúsok lepšie. Podobne by kvalita dojmu zrejme stúpla aj keby chlapíkov mávajúcich vlajkami s logom kapely nahradili krásnymi pirátkami, lebo dotyční pôsobili skoro znudene a boli tam ako päsť na oko. Ešte možno keby i ich obliekli do pirátskeho oblečenia, pôsobilo by to efektnejšie, no takto opäť došlo len ku kazeniu.

 

No nech len nekritizujem, set Inside mal aj svoje svetlé momenty. Spevák Goran Janík robil, čo mohol, aby vyvolal medzi hŕstkou ľudí pod pódiom, ktorých už bolo o niečo viac než pri StormClear, nejakú aktivitu a neváhal preto vbehnúť medzi nich či zoskočiť z pódia. Hlas mal naozaj dobrý, bola škoda mrhať ním na ľudovky. Hudobne tiež všetko zvládali a musím pochváliť ich gitaristu Martina Vaga, ktorý predviedol naozaj skvelý výkon. V konečnom dôsledku majú potenciál, aby to niekde dotiahli, len musia doladiť niektoré nie až také malé detaily.

 

Niečo po deviatej pirátov vystriedali alternative electronicarockoví Sanchez Amsterdam. Síce ide o mladú kapelu, ktorá toto leto oslávi tri roky od svojho vzniku, napriek tomu predviedli také kvalitné vystúpenie, že takmer zatienili predchádzajúcich vystupujúcich. Prvé, čo mi pri pohľade na nich udrelo do očí, bola gitara Brancheza Kocáka, ktorá mi hneď pripomenula Zakka Wyldea, keďže mal na nej rovnaký vzor bullseye. Na druhý pohľad som si uvedomila, že ich kostýmy, konkrétne saká, sa ponášali na tie, ktoré som niekedy veľmi dávno videla u českej kapely Mandrage.

 

Skoro celý čas u nich zvukovo prebiehala krutá nadvláda bicích a klávesov, ale v správnych chvíľach prebrali žezlo gitary. Melodicky mali veľmi peknú súhru a vyvážený zvuk, vďaka čomu spevák nezanikal medzi nástrojmi, i keď by bolo bývalo ich predstavenie ešte lepšie, keby aspoň o kúsoček bolo viacej rozumieť, čo spieva. Napriek vyváženosti občas jeho slová zanikali.

 

Opäť bolo pri nich o niečo viacej ľudí, keďže sa pomaly blížil čas hlavnej kapely večera. Odzneli od nich napríklad skladby Nezastavíš, Raj, Žaneta, Uletení anjeli, ktorých refrén so spevákom a basgitaristom v jednej osobe Dávidom Maniačekom odspieval dav, a Seriál. Niekoľko, i pár spomenutých skladieb, spevák nazval pásmom takzvaných mokrých piesní, čo podľa všetkého malo mierne perverzný charakter. Jednu dokonca venoval všetkým zlatokopkám. Vystúpenie ukončili tak, že sa počas poslednej odohranej skladby spevák zrazu zatváril, že zabudol text, ale potom po smiechu pokračoval ďalej.

 

S príchodom desiatej hodiny sa začali prípravy na headlinera celej akcie, ktorým boli Zoči Voči. Tí sú známi kvalitou svojich vystúpení a skladieb populárnych najmä medzi tínedžermi. A tak sa darmo spevák pokúšal prinútiť dav pod pódiom, ktorý teraz dosiahol vrchol, aby sa všetci povinne išli napiť, že chce každého vidieť s pivom a borovičkou v ruke, lebo tam bolo mnoho ľudí pod osemnásť rokov.

 

Zoči Voči sa objavili na doskách po úvode, ktorý predstavovala skladba Čerešne, čo zrejme každý z nás pozná z kultového filmu Pelíšky. Potom ju vystriedal úlomok Čerešničky Čerešne od Senzi Senzus. Oboje bolo z nahrávky a ani neodzneli celé, lebo ich prerušili neľútostné poppunkové tóny skladby Čerešne, ktorá tentokrát už bola autorská od ZV. Po nej nasledovala pripomienka konca sveta s 2012 a romantika S tebou.

 

Zoči Voči ale mali smolu s ozvučením, ktoré bolo pomerne bezcitné voči sprievodným vokálom. Tie sa strácali v spleti nástrojov a hlavného vokálu. Koniec koncov však išlo o pomerne vydarenú akciu, len škoda, že na ňu nezavítalo viac ľudí.


Prečítaj si ďalšie naše články

Reakcie rockerov

 1. Minoarticle.comments.says:

  Ja som osobne síce nebol ale myslím že pani redaktorka by si si mala trochu doplniť informácie čo sa týka kostýmov a názvu skladieb u skupiny Sanchez amsterdam...

 2. djangoarticle.comments.says:

  Komentár zmazaný redakciou z dôvodu vulgarizmov a nulového prínosu pre čitateľov.

 3. Filiparticle.comments.says:

  Skupinu Sanchez Amsterdam sme mali moznost vidiet prvy krat takze kludnde si to nechame vysvetlit

 4. Filiparticle.comments.says:

  Django tvoje primitivne vyjadrenie bez vysvetlenia nas urcite obohati o nove poznatky. Len je to na urovni 13 rocneho pubertaka....takze vie tvoja mama ako skaredo rozpravas ?

 5. Technik1article.comments.says:

  Sanchez Amsterdam hrajú 3 turné s rovnakým playlistom...nedá sa na to kukať....ale za žanetu ti gratulujem :D

 6. Kucoarticle.comments.says:

  Keby ste sa viac zaujímali o Slovenskú scénu a dávali viac priestoru mladým kapelám, tak by ste nepopísali v článku také bludy aké ste vypustili. Preboha ved´vy nieste bulvár aby ste si vymýšlali hovadiny. A neobhajujem tu ani jednu kapelu, všetky 4 skupiny veľmi dobre poznám a dojem z tohto článku ja naozaj zlý.
  Ved odkedy je Rocker.sk kritik?
  Ved vy ste v tomto článku popísali ako ste boli na koncerte a čo všetko tam bolo s prepáčením na hovno.
  Mám tu jednu pripomienku čo sa týka kapely Sanchez Amsterdam ked spevák povedal že prichádza vlhká časť koncertu, snád každý pochopil že sú to sladáky a pomalšie skladby. Na koncertoch SA som často a spevák to povie skoro vždy. A vy napíšete že to boli perverné skladby????? Preboha ved tam patrí napríklad pesnička V Oblakoch čo je song o človeku ktorý už neni medzi nami. A skladba ŽANETA???????!!!! Katastrofa!!!
  Taktiež ste tu osočovali kapelu Inside, pochopte jedno kapely sa musia od seba líšiť a chalani z Inside to zobrali po svojom.
  Pani redaktorka, rád sa prídem pozrieť na váš koncert.

 7. Aďušaarticle.comments.says:

  jednoducho, ak niečo neviem, tak to nerobím

 8. Syndaarticle.comments.says:

  S pohoršením pozerám na tento článok a to som nebola ani na koncerte. Ľudovít Štúr sa musí v hrobe obracať!

 9. Bohunkaarticle.comments.says:

  Zoči Voči si takýto koncert určite nezaslúžili. Nechápem ako môže organizátor TOP slovenskej kapele urobiť toto a nechať ich hrať pred 100 ľuďmi. Potenciál táto akcia mala jej prevedenie však už bolo iné - bohužiaľ tragickejšie. K predkapelám len toľko, že StormClear neurazili na to že to bola kapela na zvukovku, Piráti ma pobavili bolo to spestrenie večera kedy som si odbiehala medzi tretím pivom ešte po rum. Sanchez Amsterdam si pamätám len kvôli oblekom a tomu gitaristovi.

 10. Ivanarticle.comments.says:

  no veď toto, keď ti hrá Janko Koleník na klávesy môžeš si kúpiť všetko. Aj miesto ako predkapela pred ZV.

 11. Dominikaarticle.comments.says:

  čoooooo? kde hrá Koleník na klávesy?

 12. Peterarticle.comments.says:

  K tomu INSIDE. Kapela tam hrala na základe priatelskych vzťahov z organizatorom zadarmo. Takže sa snažila zminimalizovat svoje naklady len na palivo a technikov. Keby sa slečna z rocker.sk išla pozriet napriklad na krst albumu "Na vlnách" mala by tam to čo jej chybalo. :-) Malá ukážka z aktuálneho koncertu INSIDE vo vlastnej produkcii. https://youtu.be/ArmFgu4ZOYk

 13. Romanarticle.comments.says:

  Všetko kvalitné kapely okrem Inside. To čo chlapci predvádzajú všade kde prídu je len na smiech. Je smutné, že takýmto kapelám sa dostáva viac priestoru, ako by si zaslúžili. Bol som na tomto koncerte a tak sa so slovami slečny redaktorky v prípade tejto "kapely" stotožňujem. Komentár od "Peter" je určite od toho ich akože "manažéra". Ak niekto obhajuje kapelu Inside a je tam kopu chýb, tak to je určite on :-) Podporujte len kvalitné kapely a nie namyslené deti.

Tvoja reakcia

© rocker.sk
To bol teda rockový náklad od Činuby... - ROCKER.SK
Logo
To bol teda rockový náklad od Činuby...

To bol teda rockový náklad od Činuby...

V sobotu 4. marca sa v MMC v Bratislave konal poriadny rockový náklad. Vystúpila tam štvorica kapiel, ktorá bola zaujímavou kombináciou, keďže každá z nich predviedla niečo špecifické. Išlo o kapely STORMCLEAR, INSIDE, SANCHEZ AMSTERDAM a ZOČI VOČI, pričom prvé dve zmienené vybrala ČINUBA ako najlepšie z posledného Súboja kapiel.

 

StormClear predviedla najtvrdšie vystúpenie večera, ale, žiaľ, mali aj najmenej fanúšikov. Pod pódiom sa počas ich setu zabávala iba malá hŕstka ľudí, no ich to ani náhodou nerozhodilo a podali kvalitný výkon.

 

Niečo po ôsmej sa na pódium MMC dostavila štvorica pirátov Inside, aby si pred popravou ešte naposledy zahrali a zaspievali. Vystúpenie sa začínalo dobre. Odzneli tóny He's A Pirate od Hansa Zimmera, ktorú pustili z nahrávky a až po nej predviedli, čo v sebe skrývali. Odzneli skladby priamo z produkcie skupiny ako napríklad Hriešnica, ktorej intro aspoň mne čiastočne pripomenulo Amon Amarth, Na vlnách či Anjel. Táto časť ich vystúpenia bola naozaj skvelá a tvorila peknú kombináciu s pirátskym oblečením, ba dokonca po Hriešnici odznela znovu He's A Pirate, ale tentokrát nie z nahrávky, pre zmenu ju odohrala kapela, čo by bolo zrejme aj v úvode pôsobilo lepšie. Dobre pôsobilo i kormidlo umiestnené pri spevákovom mikrofóne.

 

Čo ale dojem kazilo boli ľudové piesne odohrané pomedzi autorské skladby. Kaťuša, Na Kráľovej holi a ešte niekoľko ďalších z kapely začali robiť skôr vystúpenie Senzi Senzus než rocku. Už som len čakala, kedy zaznie aj Jede Jede Mašinka od Maxim Turbulenc, keďže spevák ešte aj zbehol dolu do publika, aby s nimi urobil hadíka. Toto skupine skôr uškodilo, než pomohlo a klesli úrovňovo nižšie. A nezachránilo ich ani vtipkovanie o kapitánovi Dankovi.

 

Vylepšenie by si možno čiastočne pýtalo aj uvedenie na scénu. Keby v lanách neprišli len tak sami, ale priviedla by ich krásna pirátka, pôsobilo by to o kúsok lepšie. Podobne by kvalita dojmu zrejme stúpla aj keby chlapíkov mávajúcich vlajkami s logom kapely nahradili krásnymi pirátkami, lebo dotyční pôsobili skoro znudene a boli tam ako päsť na oko. Ešte možno keby i ich obliekli do pirátskeho oblečenia, pôsobilo by to efektnejšie, no takto opäť došlo len ku kazeniu.

 

No nech len nekritizujem, set Inside mal aj svoje svetlé momenty. Spevák Goran Janík robil, čo mohol, aby vyvolal medzi hŕstkou ľudí pod pódiom, ktorých už bolo o niečo viac než pri StormClear, nejakú aktivitu a neváhal preto vbehnúť medzi nich či zoskočiť z pódia. Hlas mal naozaj dobrý, bola škoda mrhať ním na ľudovky. Hudobne tiež všetko zvládali a musím pochváliť ich gitaristu Martina Vaga, ktorý predviedol naozaj skvelý výkon. V konečnom dôsledku majú potenciál, aby to niekde dotiahli, len musia doladiť niektoré nie až také malé detaily.

 

Niečo po deviatej pirátov vystriedali alternative electronicarockoví Sanchez Amsterdam. Síce ide o mladú kapelu, ktorá toto leto oslávi tri roky od svojho vzniku, napriek tomu predviedli také kvalitné vystúpenie, že takmer zatienili predchádzajúcich vystupujúcich. Prvé, čo mi pri pohľade na nich udrelo do očí, bola gitara Brancheza Kocáka, ktorá mi hneď pripomenula Zakka Wyldea, keďže mal na nej rovnaký vzor bullseye. Na druhý pohľad som si uvedomila, že ich kostýmy, konkrétne saká, sa ponášali na tie, ktoré som niekedy veľmi dávno videla u českej kapely Mandrage.

 

Skoro celý čas u nich zvukovo prebiehala krutá nadvláda bicích a klávesov, ale v správnych chvíľach prebrali žezlo gitary. Melodicky mali veľmi peknú súhru a vyvážený zvuk, vďaka čomu spevák nezanikal medzi nástrojmi, i keď by bolo bývalo ich predstavenie ešte lepšie, keby aspoň o kúsoček bolo viacej rozumieť, čo spieva. Napriek vyváženosti občas jeho slová zanikali.

 

Opäť bolo pri nich o niečo viacej ľudí, keďže sa pomaly blížil čas hlavnej kapely večera. Odzneli od nich napríklad skladby Nezastavíš, Raj, Žaneta, Uletení anjeli, ktorých refrén so spevákom a basgitaristom v jednej osobe Dávidom Maniačekom odspieval dav, a Seriál. Niekoľko, i pár spomenutých skladieb, spevák nazval pásmom takzvaných mokrých piesní, čo podľa všetkého malo mierne perverzný charakter. Jednu dokonca venoval všetkým zlatokopkám. Vystúpenie ukončili tak, že sa počas poslednej odohranej skladby spevák zrazu zatváril, že zabudol text, ale potom po smiechu pokračoval ďalej.

 

S príchodom desiatej hodiny sa začali prípravy na headlinera celej akcie, ktorým boli Zoči Voči. Tí sú známi kvalitou svojich vystúpení a skladieb populárnych najmä medzi tínedžermi. A tak sa darmo spevák pokúšal prinútiť dav pod pódiom, ktorý teraz dosiahol vrchol, aby sa všetci povinne išli napiť, že chce každého vidieť s pivom a borovičkou v ruke, lebo tam bolo mnoho ľudí pod osemnásť rokov.

 

Zoči Voči sa objavili na doskách po úvode, ktorý predstavovala skladba Čerešne, čo zrejme každý z nás pozná z kultového filmu Pelíšky. Potom ju vystriedal úlomok Čerešničky Čerešne od Senzi Senzus. Oboje bolo z nahrávky a ani neodzneli celé, lebo ich prerušili neľútostné poppunkové tóny skladby Čerešne, ktorá tentokrát už bola autorská od ZV. Po nej nasledovala pripomienka konca sveta s 2012 a romantika S tebou.

 

Zoči Voči ale mali smolu s ozvučením, ktoré bolo pomerne bezcitné voči sprievodným vokálom. Tie sa strácali v spleti nástrojov a hlavného vokálu. Koniec koncov však išlo o pomerne vydarenú akciu, len škoda, že na ňu nezavítalo viac ľudí.


Prečítaj si ďalšie naše články

Reakcie rockerov

 1. Minoarticle.comments.says:

  Ja som osobne síce nebol ale myslím že pani redaktorka by si si mala trochu doplniť informácie čo sa týka kostýmov a názvu skladieb u skupiny Sanchez amsterdam...

 2. djangoarticle.comments.says:

  Komentár zmazaný redakciou z dôvodu vulgarizmov a nulového prínosu pre čitateľov.

 3. Filiparticle.comments.says:

  Skupinu Sanchez Amsterdam sme mali moznost vidiet prvy krat takze kludnde si to nechame vysvetlit

 4. Filiparticle.comments.says:

  Django tvoje primitivne vyjadrenie bez vysvetlenia nas urcite obohati o nove poznatky. Len je to na urovni 13 rocneho pubertaka....takze vie tvoja mama ako skaredo rozpravas ?

 5. Technik1article.comments.says:

  Sanchez Amsterdam hrajú 3 turné s rovnakým playlistom...nedá sa na to kukať....ale za žanetu ti gratulujem :D

 6. Kucoarticle.comments.says:

  Keby ste sa viac zaujímali o Slovenskú scénu a dávali viac priestoru mladým kapelám, tak by ste nepopísali v článku také bludy aké ste vypustili. Preboha ved´vy nieste bulvár aby ste si vymýšlali hovadiny. A neobhajujem tu ani jednu kapelu, všetky 4 skupiny veľmi dobre poznám a dojem z tohto článku ja naozaj zlý.
  Ved odkedy je Rocker.sk kritik?
  Ved vy ste v tomto článku popísali ako ste boli na koncerte a čo všetko tam bolo s prepáčením na hovno.
  Mám tu jednu pripomienku čo sa týka kapely Sanchez Amsterdam ked spevák povedal že prichádza vlhká časť koncertu, snád každý pochopil že sú to sladáky a pomalšie skladby. Na koncertoch SA som často a spevák to povie skoro vždy. A vy napíšete že to boli perverné skladby????? Preboha ved tam patrí napríklad pesnička V Oblakoch čo je song o človeku ktorý už neni medzi nami. A skladba ŽANETA???????!!!! Katastrofa!!!
  Taktiež ste tu osočovali kapelu Inside, pochopte jedno kapely sa musia od seba líšiť a chalani z Inside to zobrali po svojom.
  Pani redaktorka, rád sa prídem pozrieť na váš koncert.

 7. Aďušaarticle.comments.says:

  jednoducho, ak niečo neviem, tak to nerobím

 8. Syndaarticle.comments.says:

  S pohoršením pozerám na tento článok a to som nebola ani na koncerte. Ľudovít Štúr sa musí v hrobe obracať!

 9. Bohunkaarticle.comments.says:

  Zoči Voči si takýto koncert určite nezaslúžili. Nechápem ako môže organizátor TOP slovenskej kapele urobiť toto a nechať ich hrať pred 100 ľuďmi. Potenciál táto akcia mala jej prevedenie však už bolo iné - bohužiaľ tragickejšie. K predkapelám len toľko, že StormClear neurazili na to že to bola kapela na zvukovku, Piráti ma pobavili bolo to spestrenie večera kedy som si odbiehala medzi tretím pivom ešte po rum. Sanchez Amsterdam si pamätám len kvôli oblekom a tomu gitaristovi.

 10. Ivanarticle.comments.says:

  no veď toto, keď ti hrá Janko Koleník na klávesy môžeš si kúpiť všetko. Aj miesto ako predkapela pred ZV.

 11. Dominikaarticle.comments.says:

  čoooooo? kde hrá Koleník na klávesy?

 12. Peterarticle.comments.says:

  K tomu INSIDE. Kapela tam hrala na základe priatelskych vzťahov z organizatorom zadarmo. Takže sa snažila zminimalizovat svoje naklady len na palivo a technikov. Keby sa slečna z rocker.sk išla pozriet napriklad na krst albumu "Na vlnách" mala by tam to čo jej chybalo. :-) Malá ukážka z aktuálneho koncertu INSIDE vo vlastnej produkcii. https://youtu.be/ArmFgu4ZOYk

 13. Romanarticle.comments.says:

  Všetko kvalitné kapely okrem Inside. To čo chlapci predvádzajú všade kde prídu je len na smiech. Je smutné, že takýmto kapelám sa dostáva viac priestoru, ako by si zaslúžili. Bol som na tomto koncerte a tak sa so slovami slečny redaktorky v prípade tejto "kapely" stotožňujem. Komentár od "Peter" je určite od toho ich akože "manažéra". Ak niekto obhajuje kapelu Inside a je tam kopu chýb, tak to je určite on :-) Podporujte len kvalitné kapely a nie namyslené deti.

Tvoja reakcia

© rocker.sk