Sľúbili si, že do roka a do dňa nahrajú album a tak aj urobili. Nahrávku podporili akustickým turné, aby priniesli poslucháčovi nový zážitok z tvorby. Porozprávali sme sa s nimi aj o možnostiach koncertovania v Bánovciach nad Bebravou. Kapela TÍ ONÍ.

 

Zdravím vás! Ako sa máte? Aké ste mali leto? Trávili ste ho aj koncertne?

Ahoj. Zdravíme všetkých čitateľov rocker.sk. Máme sa v pohodičke, síce sme momentálne dosť vyťažení s prípravami programu na koncerty, ale dá sa to zvládnuť :) Leto bolo jednoznačne zaujímavé. Vydali sme náš prvý album, okolo ktorého bolo veľa práce a tým pádom na koncertovanie vôbec neostal čas. Ale ako som už spomenul, koncerty pripravujeme.

 

Áno, ku koncertom sa ešte dostaneme. Aká je zostava kapely?

Kapela v období nahrávania albumu pozostávala z troch členov, a to:

Marek Holoda: gitara, spev, texty

Ladislav Hunka: basa, vokály

Kamil Holoda: bicie.

No a po nahrávaní sa ku nám pripojil gitarista Michal Maslák , ktorý je pre nás veľkým prínosom a oživením.

 

Čo u vás v kapele preferujete: aby to medzi členmi ľudsky fungovalo alebo viac kladiete dôraz na inštrumentálne schopnosti?

Sme toho názoru, že kapela funguje vtedy, keď idú ruka v ruke medziľudské vzťahy ako aj inštrumentálna stránka schopností muzikantov. Menšie výmeny názorov sú samozrejmosťou všade... veď aj hudobníci sú predsa len ľudia :) Koniec koncov všetko spočíva na vzájomnej dohode a spolupráci.


spustiť videospustiť video

Vaša hudba znie rockovo a zároveň tam počuť prvky punku. Ktoré slovenské alebo svetové kapely sú pre vás inšpiráciou?

Presne tak, v našej hudbe sa snažíme obsiahnuť viac štýlov, aby celkový dojem nevyznel ako zaužívaný vzor niečoho, čo tu už bolo. Inšpiráciou sa dá nazvať v podstate všetko, čo vydáva zvuk :) Ale tak, samozrejme, počúvame hudbu širokospektrálne a tých vzorových kapiel je mnoho, čiže konkretizoval by som iba štýly napr.:  neopunk, rock,  hardrock,  pop-rock.   

 

24. júla ste vypustili do sveta album so 7 skladbami, ktorý sa volá Do roka a do dňa. Sľúbili ste si 23. júla 2014, že do roka a do dňa bude album hotový? J

Album je vonku, čomu sa veľmi tešíme.  S názvom to bolo približne tak... My sme si to sľúbili, ale ešte skôr, no nastali nejaké komplikácie v kapele, tak sa nám nahrávanie predĺžilo. Názov sme ponechali, pretože aj pilotná skladba nesie názov Do roka a do dňa.

 

Chystáte k tejto pilotnej skladbe aj videoklip?

Oficiálny videoklip k tejto skladbe nechystáme, ale pripravili sme zostrih videí z fotenia, ktorý sme následne zostrihali a na pozadie sme určili práve pilotnú skladbu.


Prečo ste sa na podporu albumu rozhodli pre akustické turné?

Pre akustické turné sme sa rozhodli práve kvôli tomu, aby sme urobili niečo výnimočné a v neposlednom rade aj preto, že skladby nahrané na CD sme v originálnej podobe hrali už na niekoľkých koncertoch v rámci vlastnej tvorby. Náš zámer je priniesť poslucháčovi nový zážitok z našej tvorby.

 

Koľko koncertov máte v rámci tohto turné naplánovaných? Budete pokračovať aj v roku 2016?

Koncertov v rámci celého turné máme naplánovaných dvanásť. Turné je rozdelené na dve časti a ponesie názov Do roka a do Dňa – AcusticTour 2015 a 2016. Počas roku 2015 odohráme dva koncerty a pokračovať budeme v roku 2016 desiatimi koncertmi v mestách západného Slovenska. Bližšie informácie nájdete na našich stránkach tu a tu.

 

Aké sú koncertné možnosti vo vašom meste a okolí?

V Bánovciach je pár podnikov, kde sa koncertovalo pravidelne, no momentálna situácia nie je veľmi priaznivá pre kapely a živé vystúpenia. Všetko závisí na dohode s majiteľmi podnikov, čiže sem-tam sa niečo vyskytne a podarí vybaviť. Týmto by sme sa chceli poďakovať nášmu manažérovi Tomášovi Hulákovi, ktorý pre naše akustické turné dohodol tri miesta koncertov práve v Bánovciach.

 

Vďaka za rozhovor. Máte nejaký odkaz pre čitateľov rocker.sk?

Aj my ďakujeme. Majte sa krásne, počúvajte veľa dobrej muziky, ktorá vám prinesie radosť do života a pravidelne sledujte portál rocker.sk :)

spustiť videospustiť video