Presne týmto heslom sa riadi štvorica Švédok. THUNDERMOTHER vznikli v roku 2010. Gitaristka Filippa Nässil túžila hrať rock ´n´roll, a tak sa so svojimi víziami a snami presťahovala do Štokholmu. Tam stretla podobnú muzikantku, ktorá sa tiež presťahovala do tohto mesta, aby splnila svoje vízie. Tá sa presťahovala až z Talianska. Giorgia Carteri síce už netvorí súčasnú zostavu, ale bola základným kameňom THUNDERMOTHER.

Tvorbu textov a hudby majú baby na starosti sami. Doviesť do dokonalosti ich tvorbu pomáha skúsený dánsky producent Soren Andersen. Ten spolupracoval s Glennom Hughesom, Mikeom Trampom, Daveom Mustaineom a ďalšími.

Ich diskografiu tvoria štyri albumy, ktoré samotná kapela veľakrát označuje ako „sofistikovanú verziu zvuku AC/DC, Motörhead so sviežimi hardrockovými prvkami. Pesničky zahŕňajú rôzne životné etapy, všetko od balád o láske, bluesových skladieb alebo párty hity.“

Ich posledný album Heat Wave vyšiel len nedávno, a to 31. júla: „Sme pyšné na to, že s vami môžeme zdieľať náš nový album. Je to všetko o rock ´n´rolle, ktorým žijeme a dýchame. Nie je to pre nás len štýl hudby, ale i životný štýl. Je to o tom, kým si alebo kýmkoľvek sa chceš stať! Nenechaj sa trápiť pod vplyvom niekoho iného a ži taký život, po akom túžiš!“

Ako sa dá predpokladať, baby z THUNDERMOTHER naozaj majú rady starý rock ´n´roll. Ich hudobná kariéra sa slušne rozbehla, avšak pandémia zhatila ich zárobky a plány. Vypočujte si ich tretí singel z albumu Heat Wave.  


spustiť videospustiť video