Indie rock alebo art rock nepatria u nás práve medzi tie najrozšírenejšie hudobné žánre. O to zaujímavejší by mohol byť nový album kvarteta THE RISING SIGN pre poslucháčov dychtiacich po novinkách. Napriek tomu, že ide už o druhý štúdiový zárez kapely, nemusíme sa o ňom báť hovoriť ako o ich debute. Výrazný žánrový posun, personálne zmeny v zostave kapely a predovšetkým fakt, že tento počin s názvom Fragments nevyjde len digitálne, ale aj vo fyzickej verzii na vinyle a CD pod štítkom rakúskeho hudobného vydavateľstva Mai Lei Bel, iba podčiarkujú toto tvrdenie.

 

Spevák Adam o pripravovanom albume hovorí: „Od čias albumu Moments Like This sa toho v kapele veľa zmenilo. Noví ľudia, nová energia. To isté platí aj o celkovom zvuku kapely. Zbavili sme sa akustických gitár a viac sme sa zaoberali experimentovaním. Nemali sme pred očami obraz výsledku, spoliehali sme sa na tvorivosť, ktorá akoby priplávala v pravý čas. Pracujeme ako jeden organizmus a vo výsledku je to nepopierateľne cítiť. Verím tomu, že tento album vám dokáže ponúknuť hudobný zážitok, ktorý nečakáte, ale pozitívne vás prekvapí."

 

Koncom augusta kapela vypustila do sveta prvú ochutnávku z ich pripravovanej novinky. „Bolo ťažké vybrať skladbu, ktorú zverejníme ako prvú,“ hovorí klávesák Michal. „Náš album bude z hľadiska hudobného materiálu veľmi pestrý a popretkávaný rôznymi žánrovými nuansami. Neradi by sme boli škatuľkovaní na základe prvej zverejnenej skladby. Napriek tomu sme sa rozhodli dať o sebe vedieť čo najhlasnejšie, a tak výber padol na End Of Line.“

 

Album Fragments vychádza u Mai Lei Bel koncom roka 2019. Nenechajte si ho ujsť.


spustiť videospustiť video