V rámci aktuálneho európskeho turné zavítali kalifornskí THE OFFSPRING aj do fešandy na Dunaji. Keby len zavítali. Určite každý, kto číta naše reportáže z koncertov, vie o nízkych návštevách na festivaloch, v kluboch, všade. A tu si prídu postarší americkí chlapci a 13. júna zaplnia Inchebu. Po takmer desiatich rokoch by si človek myslel, že bude kopec noviniek. Hmm, chybička, 6 rokov nevydali nič nové a tak sú nútení sa prehrabávať v archíve. Ale ten je bohatý na hity, takže nebola núdza o známe melódie.

 

Program začal chvíľu po pol ôsmej domácou kapelkou PLUS MÍNUS. Príjemné zahriatie a príprava na hurikán. Nie, nehovorím o headlinerovi. Myslím ANTI-FLAG, ktorý drvil punkové akordy do pogujúcich návštevníkov rýchlosťou tajfúnu. A vidieť takmer celú Inchebu so vztýčenými prostredníkmi je zážitok. Pre moralistov len upresníme, bolo to počas skladby F*ck Police Brutality. Anti-Flag nevynechali nič zo svojej šou ani v úlohe predskokana. Takže na záver sa kapela (ako vždy) presťahovala medzi ľudí pod pódium a tam odohrali poslednú vec. Nezabudli oznámiť, že dnes (14. júna) nahrávajú v bratislavskom Randal klube videoklip a všetci sú pozvaní.


The Offspring. Nechcem ich porovnávať s predúčinkujúcimi. Ale už ste niekedy jedli varené zemiaky bez soli? Pili ste pivo čapované včera do pohára? Hmm, taký pocit som mal z headlinera. Už len dĺžka ich vystúpenia, ktorá bola kúsok vyše hodiny, hovorí za všetko. Ale aby som len nehanil. Chválim ich, že doniesli so sebou Anti-Flag.

 

Po organizačnej stránke by som chcel poďakovať, že si vôbec promotér trúfol dať túto akciu do relatívne veľkého priestoru a že ho aj zaplnil. Vďaka patrí aj návštevníkom, ktorí merali cestu na petržalskú stranu Dunaja. SBS by sa ale mala trošku vyškoliť na punk. To je iné ako Božský Kája alebo Elán. Ak do seba ľudia vrážajú, nie je to násilie, je to pogo. Občas som mal pocit, že sú prísnejší než je potrebné.
Hoci, možno aj pre ich občas prísny a nekompromisný prístup dopadla akcia bez vážnejších problémov.